Belemedik’te renk cümbüşü

Türkiye kışı yaşarken, Çukurova’da sonbaharın renkleri hüküm sürüyor. Adanalı doğa tutkunları soluğu bu kez Pozantı Belemedik Vadisi’nde aldı

Belemedik’te renk cümbüşü
Adana'nın Pozantı ilçesine bağlı Belemedik Vadisi, sunduğu görsel şölenle yoğun ilgi görüyor. Sarı ve yeşilin tüm renklerini barındıran asırlık çınar ağaçlarının bulunduğu Belemedik Vadisi, günübirlik tatilcileri, doğa ve fotoğraf tutkunlarını kendine çekiyor. Adana Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü de (PRODOSS) 200 üyesiyle Belemedik Vadisi'ne çıkarma yaptı. Kulüp üyeleri, hala sonbahar renklerinin hakim olduğu çınar ağaçları ve Almanlardan kalan tarihi yapılar arasında fotoğraf çekilebilmek için birbiriyle yarıştı.

MUHTEŞEM BİR YER
Zorlu parkuru yürüyen doğa tutkunları, doğa harikası Belemedik'te tarihi çınar ağaçlarından dökülen yapraklar üzerine sere serpe uzandı. Bu görsel şöleni doyasıya yaşamak için Belemedik Vadisi'ni tercih ettiklerini belirten Kulüp Başkanı Mehmet Yakut, "Belemedik her mevsimde güzeldir ama bu mevsimde bir başka güzeldir. Doğa harikası bu yere, Almanların demiryolu yaparken kullandığı yerleşim alanı olması ve tünellerin tarihi dokusu ayrı bir güzellik katıyor" dedi.
BİZE ULAŞIN