Halfeti prestij caddesine kavuştu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Halfeti ilçesinde altyapısını tamamladığı Prestij Caddelerde sıcak asfalt serimine başladı.

Halfeti prestij caddesine kavuştu

Tarihi ve turistik öneme sahip Yeni Halfeti İlçesinde özellikle hükumet konağı, belediye ve ilçe devlet hastanesinin yer aldığı Siyah Gül Mahallesinde yer alan Aydın Gürkan Güven Caddesi ve diğer prestij caddelerini sıcak asfaltla buluşturan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin hedefleri doğrultusunda, 2017 yılında yapımına başlanan Prestij Cadde uygulaması kapsamında tüm ilçelerde caddelerin tamamlandığını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Yeşiltaş, son olarak alt ve üst yapısı tamamlanan Halfeti'nin prestij caddelerinde sıcak asfalt serimine başlandığını söyledi.

Yeşiltaş, "Daha önceden kaldırım çalışmalarını bitirdiğimiz, elektrik hatlarını yer altına aldığımız ve aydınlatma direklerinin montajını tamamladığımız Halfeti ilçemizin prestij caddelerinde an itibariyle sıcak asfalt serimini yapıyoruz. Çalışmaların en kısa sürede tamamlanmasını hedefliyoruz. Bunun yanı sıra Halfeti İlçemizde Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi'nin hedefleri doğrultusunda kapalı modern semt pazarı, semt sahası, kent parkı, ilçe mezarlık bakım ve onarım çalışmasını tamamlamış durumdayız. 2018 yılında ise ilçemizde bir kültür merkezi yapmayı planlamaktayız. İlçeye kazandırdığımız hizmetler ve tesislerin Halfetimize, Halfetililere hayırlı olmasını diliyor emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Yeşiltaş, hükumet konağı, belediye ve ilçe devlet hastanesinin yer aldığı Siyah Gül Mahallesinde asfaltı yapılan Aydın Gürkan Güven Caddesinde esnaf ziyareti yaparak çalışmaları inceledi.

BİZE ULAŞIN