Çocukları suçlardan anneler koruyacak

Adana polisi, ‘Bilinçli Kadın Bilinçli Toplum’ projesi kapsamında bir araya geldiği 30 kadını, kapkaç, dolandırıcılık, uyuşturucu gibi konularda bilgilendirdi

Çocukları suçlardan anneler koruyacak
Adana Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, çocukların terör örgütleri tarafından kandırılarak kullanılmasını engellemek ve genel güvenlik konuları hakkında bilgilendirerek oluşabilecek bir suçun önüne geçmek için geliştirdiği 'Bilinçli Kadın Bilinçli Toplum' projesi kapsamında 30 kadına Kuran kursunda brifing verdi. 'Bir anneyi aydınlat ki toplum aydınlansın' ilkesiyle yola çıkan toplum destekli polisler, slaytlar eşliğinde annelere örnekler verdi.

ANNELİĞİN ÖNEMİ
Çocukların gelişme çağında birçok farklı unsurun etkisi altında kaldığını anlatan polisler, "Çocuğun yetişmesinde, bilinçli ve faydalı birer birey olmalarında ailenin ve özellikle annelerin rolü tartışılmaz düzeydedir. Anneler çocuklarının suç örgütleri tarafından kandırılmalarının ve kullanılmalarının önüne geçebilecek en önemli faktördür" diyerek anneliğin önemini vurguladı.

DEVAM EDECEK
Toplum destekli polisler, çocukların daha bilinçli olarak yetiştirilmesi için geliştirdikleri projeyi kent genelinde müftülüklere bağlı kuran kurslarında, belediyelere bağlı meslek edindirme kurslarında ve milli eğitim müdürlüklerine bağlı halk eğitim merkezlerinde bir araya gelecekleri kadınlara anlatmaya devam edecek.
BİZE ULAŞIN