Adana polisi sopa avında

Trafik ekipleri, toplu taşıma araçlarına yönelik yaptığı denetimlerde sürücülerin ‘haydar’ adını verdiği sopaları ele geçirdi. Kuralları ihlal eden 21 sürücüye de ceza kesildi

Adana polisi sopa avında
Adana Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, toplu taşıma araçlarına yönelik denetimlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Daha önceki denetimlerinde araç sorgulamaları, fazla yolcu alma ve gereksiz korna çalmadan sürücülere ceza yazan ekipler, bu kez araçlarda 'Haydar' olarak tabir edilen sopa ve kesici aletler aradı. Ekipler ayrıca cep telefonuyla konuşan, emniyet kemeri takmayan, gereksiz korna çalan ve evrakları eksik olan sürücülere de işlem yaptı.

DİDİK DİDİK ARANDI
Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü eski Kız Lisesi Seyhan Caddesi üzerinde, asayiş ekipleriyle birlikte toplu taşıma araçlarına yönelik denetim yaptı. Asayiş ekipleri durdurulan araçlarda kesici alet ve sopalar aradı. Araçları didik didik eden ekipler, buldukları sopalara el koydu. Uygulamadan memnun kalan vatandaşlar, denetimlerin devam etmesi halinde toplu taşımanın daha güvenli hale geleceğine inandıklarını söylediler.

UYGULAMA NOKTASINA BİLDİRDİ
Uygulama noktasından yaklaşık 300 metre önce konuşlanan polis, emniyet kemeri takmayan, cep telefonuyla konuşan, sürekli kornaya basarak gürültülü kirliliğine neden olan sürücüleri meslektaşlarına bildirdi. Plakası verilen sürücüler polisler tarafından durdurulup ceza yazılırken, araçlarından da sopa ve kesici aletler arandı.

DENETİMLER DEVAM EDECEK
Yapılan sıkı denetimler sonucunda bazı araçlarda sopalar bulundu. Sopalara el konulurken, uygulama boyunca 10 sürücüye kornaya basma, 5 sürücüye cep telefonuyla konuşma ve 6 sürücüye de emniyet kemeri takmamaktan ceza kesildi. Emniyet yetkilileri, denetimlerin kent genelinde farklı noktalarda her sabah ve akşam saatlerinde süreceğini bildirdiler.
BİZE ULAŞIN