İdil’in içme suyu sorunu çözülüyor

İdil Belediye Başkanı Ersin Tepeli’nin talimatıyla ilçede su sorununa neşter vuruldu. Yıllarca aşılamayan su problemi, yapılan çalışmalarla kısa sürede çözülme aşamasına geldi

İdil’in içme suyu sorunu çözülüyor
Terör örgütü PKK'nın sokaklarında hendek açtığı İdil adeta yeniden inşa edildi. Yıllardır hizmet alamayan 70 bin nüfuslu İdil, belediye başkanlığına atanan İdil Kaymakamı Ersin Tepeli'nin talimatı ile hizmet atağı start aldı. Bir yıl gibi kısa sürede ilçede büyük bir değişim yaşandı. Alt ve üst yapı sorunlarına neşter vurulan İdil'in on yıllardır süre gelen su sorunu masaya yatırıldı. Belediye Başkan Vekili/Kaymakam Ersin Tepeli'nin başkanlığında yapılan toplantı ile 100 kilometre içme suyu hattının yenilenmesi projesi hayata geçirildi. 15 günde bir evlerinin musluğundan su akan İdilliler, şuan yüzde 95'i tamamlanan projenin hayata geçirilmesiyle vatandaşlar kesintisiz 24 saat suya kavuşacak. İdil Belediye Başkan Vekili/Kaymakam Ersin Tepeli, göreve geldikleri ilk gün ilçenin yıllardır yaşanan su sorunu çözmek için çalışma başlattıklarını söyledi.

24 SAAT KESİNTİSİZ SU
Belediye Başkanı Vekili Tepeli, "Göreve geldikten sonra ilçemizde yerel hizmetler anlamında acilen çözülmesi gereken en önemli sorunun içme suyu sorunu olduğunu gördük; çünkü vatandaşımıza 15 günde bir su verilebiliyordu. Bu problemi ivedi bir şekilde çözebilmek adına çalışmaya başladık. İlçemizdeki yaklaşık 100 kilometre içme suyu hattının yenilenmesini içeren proje tamamlandığında daimi olarak su verme imkânı sağlanacak olup, ilçemiz halkının uzun yıllardır devam eden içme suyu sıkıntısı sona erecektir" ifadelerini kullandı.

VATANDAŞLARDAN BELEDİYEYE TEŞEKKÜR
Yıllardır su sorunu yaşadıklarını belirten İdilli vatandaşlar, özellikle yaz aylarında yaşanan kesintilerden dolayı büyük bir sıkıntı yaşadıklarını söylediler. Vatandaşlar, "Belediyenin en önemli sorunlarımızdan biri olan su sıkıntımızı çözmek için çalışma başlattı. Kısa süre sonra bizde suya kavuşacağız. En önemli sorunlarımızın başında su problemi vardı. Bu sıkıntımızı çözen belediyemize teşekkür ediyoruz" dediler.
BİZE ULAŞIN