Türkiye’nin ilk safari parkına ziyaretç

Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde 2 yıl önce açılan Türkiye’nin ilk ve tek safari parkı, 257 hayvan ve 500 kanatlıya ev sahipliği yapıyor

Türkiye’nin ilk safari parkına ziyaretç
Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde, 350 dönüm alanda yer alan Türkiye'nin ilk ve tek safari parkı, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. 2 yıl önce açılan ve gezenlerin kendisini Afrika'daymış gibi hissettiğini söylediği safari park, 25 türden 257 hayvan ile 50 türden 500 kanatlıya ev sahipliği yapıyor.

İLGİ ÇOK BÜYÜK
Atlardan bizonlara, geyiklerden lamalara kadar onlarca farklı türden yüzlerce hayvan, safari parkta serbestçe dolaşıyor. Safari parkı ziyaret edenler ise çevrelerini saran hayvanları görünce kendilerini Afrika'da gibi hissettiklerini söylüyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, ziyaretçilerin safari parka yoğun ilgi gösterdiğini belirtti.

'YIRTICI SAFARİSİ'
Yeni yılda safari parkı büyüterek, yırtıcıları da getirip, safari düzenleyeceklerini kaydeden Özsöyler, "2018 yılında yırtıcıların safari parkını yapacağız. Burada da özellikle aslanların ve kaplanların olduğu ve birbirileriyle ayrı barınaklarda olduğu yeni bir yırtıcı safari park planımız var. Burada daha korunaklı araçlar içerisinde ziyaretçilerimizi gezdireceğiz" diye konuştu.

Gaziantep'te 16 yıl önce açılan hayvanat bahçesinde 325 türden 7 bin 100 hayvan bulunuyor. Zürafadan jaguara, filden yılana, ceylandan lamalara kadar birçok hayvan türü, milyonlarca ziyaretçi tarafından görülüyor.
BİZE ULAŞIN