Dünyaya av tüfeği ihraç ediyor

Av spor malzemeleri sektörünün öncü firmalarından olan İdeal Av, Çukurova’dan 3 kıtaya ihracat yapıyor. Firma yöneticisi Cemil Eryürek, “2017’de 2 milyon dolarlık ihracat yaptık” dedi

Dünyaya av tüfeği ihraç ediyor
Geniş ürün yelpazesi ve Ar-Ge çalışmaları ile yükselişini sürdüren İdeal Av Spor Malzemeleri, 2018 yılına iddialı giriyor. İdeal Av Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Eryürek, İdeal Av olarak, yeni dönemde yüksek katma değer yaratan ürünler üretip, av sanayisinde etkin rol oynayacaklarını dile getirdi.

AV TÜFEĞİ ÜRETİYOR
Önceleri ithalatçı kimliği ile hizmet veren bir firma iken, 9 yıldır dev üretim tesislerinde av fişeği, havai fişek, sivil patlayıcı, kendi markası ve dizaynı ile av tüfeği üretiyor. Sektörünün önde gelen şirketlerinden birisi olan İdeal Av, 1961 yılından bu yana kurumsal anlamda şimdiki ismi ile faaliyetini sürdürüyor. Sektöre girişlerindeki ilk yıllarda tüfek tamiri ve bakımı üzerine çalışmalar yapan şirket, zaman içerisinde profesyonel üretim ağı kurdu. 1980 yılı geldiği zaman Türkiye sınırları içerisindeki ilk resmi havalı tek saçma ve tek kurşun üreticisi olmayı başaran şirket, o günden bugüne sürekli olarak yükseliş sürecini devam ettirdi. Adana merkezli olarak hizmet veren ve Osmaniye'de 600.000 m2 alana yayılan üretim tesisleri sayesinde sektörünün en büyük markalarından birisi olmayı başardı. İdeal Av, yurtdışından almış olduğu teknoloji desteği sayesinde de üretim sistemlerini daha ileri noktalara taşıdı.

CEO ATIŞ TÜFEĞİ
Şirket yöneticisi olmasının yanı sıra Silah Sanayicileri ve Patlayıcı Maddeler İş Adamları Derneği Başkanı Eryürek şunları söyledi: "Türkiye olarak Dünya pazarında önemli av tüfekleri ve yan sanayi ürünleri üretimi yapıyoruz. Bunlardan birisi grup şirketlerimizden Çukurova Av firması ile gerçekleştiriyoruz. Alanımızda 2017 yılında 2 milyon dolarlık ihracatımız oldu. Markalaşma çalışmamız ile birlikte 2018 yılında hedef yükselterek bu rakamı yüzde 50 arttıracağız. İdeal Av olarak sivil patlayıcılar alanında bölgede etkin bir yerimiz var. Ürün gamımız içerisinde Ar-Ge'ye dayalı çalışmalar var. Türkiye'nin en katma değer yaratan 'CEO Atış Tüfeği'ni ürettik. Bu ürünü Adana'nın kurtuluşu 5 Ocak tarihinde kamuoyuna tanıtacağız. 2018 yılında 3 değişik modelle tüfeklerimizi tüketicilerin kullanımına sunuyoruz. Türkiye'nin av ve atış tüfeği üreticisi olarak, Dünyanın en iyi 5 markalarından birisini ortaya çıkardık. Havai fişek ürünlerinde iddialıyız. Bu alanda Ar-Ge birimi hizmeti ile kişiye özel tasarımlarla havai fişek gösteri ürünleri ortaya koyuyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN