Temizlediği bölgeden 3 tüp tümör çıkarıldı

Temizlediği bölgeden 3 tüp tümör çıkarıldı
Mersin'de geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden 56 yaşındaki Meliha Doğan'ın yanlış tedavi yüzünden öldüğünü ileri süren aile dava açmaya hazırlanıyor. Yaşamını yitiren kadının oğlu Necip Doğan, tedaviyi, hakkında başka iddialardan Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi (MEÜ) tarafından idari soruşturma başlatılan ve meslekten ihraç edilen Prof. Dr. Ekrem T.'nin yaptığını belirterek, "Doktorun artık temiz dediği bölgeden 3 tüp tümör çıktı" dedi.

PROFESÖRÜ SUÇLADI
Prof. Dr. Ekrem T. hakkında 'yanlış kanser tedavisi yapmak, yapmadığı ameliyatların parasını almak, kamu kurumunu dolandırmak' gibi iddialarla üniversitede idari soruşturma başlatılmış ve meslekten ihraç edildiği açıklanmıştı. Annesinin aynı hastanede yumurtalık kanseri tedavisi gördüğünü anlatan Necip Doğan, "Ekrem T. 2016 yılında ilk ameliyatı yaptı. Ameliyatın güzel geçtiğini, kemoterapi görmesi gerektiğini söyledi. 20 Temmuz'da sorun olduğunu söyleyip, ikinci kez ameliyat yaptı" dedi. Prof. Ekrem T.'nin ameliyattan sonra "Annenin karnı tertemiz, tümörler alındı" dediğini belirten Doğan "Başka bir hastanede onkoloji doktoruna götürdük. Profesörün temiz dediği bölgeden 3 tüp tümör çıkartıldı. Ameliyat raporlarını incelediğimizde, ilk ameliyatın frozen adlı makinenin arızalı olmasından dolayı yarım kaldığını öğrendik" dedi.

YAPILMAYAN AMELİYAT
Ödedikleri ameliyat faturalarına baktıklarında 'rahim ameliyatı' ücreti alındığını iddia eden Necip Doğan, annesinin rahminin 2004 yılında zaten alındığını ve bunu da doktora söylediklerini aktardı. Yapıldığı öne sürülen ameliyatın parasının yapılmadığı halde alındığını söyleyen Hasan Doğan da "İnsanların hayatıyla oynayan bu doktorun cezalandırılması için yasal yollara başvuracağız" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN