Yılbaşı akşamında asayiş berkemal

Bölgemizde 4 gün süren Türkiye Güven Huzur Uygulaması’nda vatandaşlar yeni yıla huzur ve güven ortamında girdi

Yılbaşı akşamında asayiş berkemal
Yılbaşı gecesi bölgemizde gerçekleşen asayiş uygulamalarında vatandaşlar yeni yıla huzurlu ve güvenli bir şekilde girdi. Türkiye Güven Huzur Uygulaması kapsamında Cuma gününden itibaren bölgemizdeki tüm kentlerde asayiş uygulaması gerçekleştirildi. Kentlerin çeşitli noktalarında yapılan uygulama kapsamında çok sayıda aranan kişi yakalanırken, otomobiller didik didik arandı.

6 BİN 701 POLİS
Adana'da yeni yılın ilk saatlerine kadar süren uygulamada bin 295 kara, 1 hava ekibi, 6 bin 701 personel ve 4 eğitimli dedektör köpek görev aldı. Alınan güvenlik tedbirleri sonucunda 18 bin 754 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) ) sorgulaması yapılarak, 122 aranan şahıs yakalandı. Uygulamada 53 kişiye adli ve idari işlem yapıldı. Yapılan idari işlemler sonucu 52 bin 740 lira para cezası ve 13 işyerine de işlem uygulandı. Uygulamada ayrıca 22 ruhsatsız tabanca, 22 şarjör 188 dolu fişek, 15 ruhsatsız av tüfeği, 92 dolu fişek, 2 kesici ve delici alet, 3 gram eroin satışa hazır 55 adet Ecstasy uyuşturucu hap, 190 adet içime hazır esrar, 261gram esrar maddesi ile 2 bin 716 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Emniyet Müdürü Selami Yıldız, 2018 yılında da huzur ve güven ortamının tesisi amacıyla 7 gün 24 saat emniyet teşkilatının çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

27 NOKTADA
Mersin'de yılbaşı gecesi 27 noktada aynı anda şüpheli şahıslara yönelik trafik ve aşayiş uygulaması yapıldı. 120 umuma açık yerlerde asayiş ve güvenlik ekipleri önlem aldı. Yaya ve trafiğe açık yerlerde motorize ekipler denetim yaptı. 2 bin polisin görev aldığı uygulama sabaha kadar sürdü. Vali Ali İhsan Su, uygulama bölgelerini ziyaret polislere başarılar dileyip, yeni yıllarını kutladı.
BİZE ULAŞIN