İstinat duvarı çöktü 4 araç hurdaya döndü

Adana’da sağanak yağışın etkisiyle bir sitenin istinat duvarı çöktü, 3 otomobil ve bir ticari araç hurdaya döndü. D-400 karayolunda bulunan bir işyerini de su bastı

İstinat duvarı çöktü 4 araç hurdaya döndü
Adana'da iki gündür devam eden şiddetli yağmur hayatı olumsuz yönde etkiledi. Aşırı yağışlar nedeniyle bir sitenin istinat duvarı çökmesi sonucu 4 araç hasar görürken, bir işyerinde de rögarların tıkanması sonucu su baskını yaşandı. Gürültüyü duyup çıkan site sakinleri molozların altında kalmaktan son anda kurtuldu. İşyerini su basan ve büyük maddi zarara uğrayan işyeri sahipleri de, "Zararımızı kim karşılayacak?" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

BÜYÜK GÜRÜLTÜ KOPTU
Aşırı yağmur nedeniyle sabah saatlerinde Merkez Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesi'nde bulunan bir sitenin yaklaşık 5 metrelik istinat duvarının bir bölümü yıkıldı. Büyük bir gürültü duyup, dışarı çıkan site sakinleri, yıkılan duvarı incelediği sırada duvarın bir bölümü daha yıkıldı. Site sakinleri, son anda kaçarak molozların altında kalmaktan kurtuldu. Hem toprak, hem de molozların altında kalan araçlar, kullanılamaz hale geldi. Araçları zarar gören site sakinleri, polise şikayette bulundu.

'ZOR KURTULDUK'
Site sakinlerinden Gamze Yalçın, evinde bulunduğu sırada büyük bir gürültü duyduğunu söyledi. Büyük bir kaza olduğunu sandığını belirten Yalçın, "Duvarın önce bir kısmı çökmüş. Sonra da ikinci kısmı büyük bir gürültüyle çöktü. Pencereden baktığımda duvarın araçların üzerine çöktüğünü gördüm. Çok şükür ki can kaybı yok. Tek tesellimiz can kaybının olmaması" dedi. Meryem Yağcı da "Duvarın ilk yıkılan kısmına bakmak için evden çıktım ancak bu sırada duvarın diğer kısmı da yıkıldı. Canımızı zor kurtardık" diye konuştu.

İŞYERİNİ SU BASTI
Turhan Cemal Beriker Bulvarı D-400 Karayolu üzerinde bulunan bir işyerinde ise rögarların tıkanması sonucu su baskını yaşandı. İşyeri çalışanları yetkilileri arayarak yardım istedi. Sular altında kalan malzemeleri çıkarmak isteyen işyeri çalışanları başarılı olamadı. Bünyamin Kaştan (33), "Aşırı yağmurdan dolayı rögarlar tıkandı ve işyerimiz suların altında kaldı. Bahçedeki araçlarımızı zor kurtardık. Maddi zararımız çok büyük. Zararımızı kim karşılayacak?" dedi.
BİZE ULAŞIN