Birileri ölmeden üzerini kapatın

Mersin’deki Çavuşlu Deresi’nde başlatılan ıslah çalışmaları tamamlanamadı. Vatandaşlar, hiçbir güvenlik önlemi bulunmayan derenin üzerinin bir an önce kapatılmasını istiyor

Birileri ölmeden üzerini kapatın
Mersin merkez Akdeniz ilçesinde bulunan Çavuşlu deresi 3 gün boyunca etkili olan yağmurla birlikte taştı. Derenin etrafında doğru düzgün bir güvenlik önlemi olmaması çevre sakinlerini korkutuyor. Yaklaşık, 3 aydır süren ıslah çalışmaları sebebiyle üzeri açılan dere, yaklaşık 5 metreyi bulan derinliğiyle ölüm tehlikesi taşıyor. Siteler Mahallesi 141'inci Cadde üzerinde bulunan Çavuşlu Deresi ıslah çalışmalarının bir an önce bitmesini isteyen vatandaşlar, çevresinde alınan önlemlerin ise yetersiz olduğunu vurguladı. Şiddetli yağmur ve fırtına dolayısıyla alınan önlemlerin de etkisini yitirdiğini kaydeden Siteler Mahallesi sakinleri yetkililerden yardım istedi.

ÖNLEMLER YETERSİZ
5 metre derinliği olan derenin çevresinde de 2 okulun bulunduğunu kaydeden mahalle esnaflarından Ahmet Küden, "Telafisi olmayan bir hata olmadan önlem alınmalı" dedi. 500 imza toplayarak şikayetlerini dile getirdiklerini kaydeden Küden, derenin etrafına şerit çekildiğini fakat şiddetli fırtına nedeniyle bu şeritlerin etkisiz kaldığını kaydetti. Küden, dere etrafındaki araç trafiğinin olduğunu, herhangi bir kaza anında araçların dereye düşme ihtimalinin bulunduğunu da sözlerine ekledi.

YAZIN KOKU, KIŞIN KORKU
Çalışmaların biran önce bitmesini istediklerini kaydeden Küden, "Biz mahalle sakinleri olarak oluşabilecek olumsuzluklar nedeniyle korkuyoruz. Burası kısa sürede bitirilmeli. Buradaki vatandaşlar yazın kokudan kışın da korkudan duramıyor. Bir an önce ıslah edilip üzerinin kapatılmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN