Asırlık Nevriye nineye yaş günü

Asırlık Nevriye nineye yaş günü
Niğde'nin Bor ilçesine bağlı Kemerhisar Kasabası'nda yaşayan Nevriye Özcan için muhtar ve komşuları yaş günü düzenlediler. Bor ilçesine bağlı Kemerhisar kasabasında 1918 yılında doğduğu belirtilen Nevriye Özcan 100. yaş gününü kutladı. Tepe Mahallesi'nde ikamet eden ve bir asrı geride bırakan yaşamı ile halen kendi ayakları üzerinde durabilen Nevriye Özcan için Tepe Mahallesi Muhtarı Cumali Öz tarafından doğum günü düzenlendi. Törene komşuları da çağıran Muhtar Cumali Öz, 7 çocuk annesi 1918 doğumlu Nevriye Özcan'a sahip çıkarak 100. yaş gününde ona doğum günü sürprizi hazırladı.

MUMLARI ÜFLEDİ
Acı tatlı anılarla bir asır ömrü geride bırakan Nevriye Özcan ilerlemiş yaşına rağmen bütün ihtiyaçlarını kendisi karışlayabiliyor. Asırlık ulu çınar Nevriye Özcan, Kemerhisar Tepe Mahallesi Muhtarı Cumali Öz'ün organize ettiği, oğlu Mustafa Özcan, geline Hasibe Özcan, torunu Asım Tatyüz, komşusu Azize Gözen ile oğlu Serkan Gözen ve gazeteci Abdurrahman Yılmaz'ın hazır bulunduğu 100'üncü yaş gününü pasta keserek ve mumları üfleyerek kutladı.

SAĞLIKLI GÖRÜNÜYOR
Yaklaşık 35 yıl önce eşini kaybeden Nevriye Özcan, 7 çocuğunu halı dokuyarak büyüttü. Uzun süre koyun besleyen Nevriye Özcan, yaylalarda süt, yoğurt, peynir ve kaymak üretip satarak kimseye muhtaç olmadan 100 yıllık bir ömrü geride bırakmış. Nevirye Özcan'ın hiçbir sağlık problemi bulunmuyor. Kendi ihtiyaçlarını tek başına karşılayabilen Nevriye Özcan, oğlu ve kızı ile birlikte iç içe yaşamını sürdürüyor.
BİZE ULAŞIN