Şanlıurfa'da gazeteciler fidan dikti

?Şanlıurfa'da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, kentte görev yapan yerel ve ulusal gazeteciler, ağaç dikim kampanyasına katıldı.

Şanlıurfa'da gazeteciler fidan dikti

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla 'Seninde Dikili Bir Ağacın Olsun' projesi kapsamında yerel ve ulusal gazetecilerin temsilcileri Halil-ül Rahman Şehir Ormanı'nda ağaç dikimine katıldı. Etkinliğe katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, eline kamera alarak ağaç dikimini gerçekleştiren gazetecilere görüntüledi. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte bir konuşma yapan Başkan Nihat Çiftçi, "Zor şartlar altında doğru bilgiyi kamuoyuna aktaran, bizim için en kutsal görevlerden birini üstlenen gazeteci arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.
Gazetecilerin topluma hizmet ettiğine değinen Başkan Nihat Çiftçi, "Gazetecilerimiz için anlamlı olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, mesleki hayatlarında başarılı olmalarını temenni ederim. Bugünü daha anlamlı kılmak ve kalıcı hale getirmek için Halil-ur Rahman şehir ormanında gazeteci arkadaşlarımızla birlikte ağaç dikimi için buluştuk. Bu kutsal şehir hepimizindir. Şehrimizi seviyor ve hizmet ediyoruz. Başlattığımız ağaç kampanyasına Şanlıurfa'da yaşayan her bir vatandaşımız için 1 ağaç dikerek, şehrimizi yeşillendirmeye devam edeceğiz. Bu anlamlı etkinliğe katılan, emek veren başta cemiyet başkanlarımız ve gazetecilerimize teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

Şanlıurfa'da dikili ağaçlarının olmasından dolayı oldukça mutlu olan gazeteciler ise etkinliğe katılan meslektaşlarının günlerini kutladı.

BİZE ULAŞIN