Şehit yakınlarına çok özel ağırlama

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Şırnak’tan gelen şehit yakınlarını ağırladı. Kentin tarihi ve turistik yerlerini gezen şehit yakınları, gönüllerince tatil yapmanın keyfini yaşadılar

Şehit yakınlarına çok özel ağırlama
Şırnak ve Mersin Valiliği tarafından 'Şehit Yakınlarına Farkındalık Oluşturmak' için ortaklaşa hazırlanan "Mersin-Şırnak Şehit Aileleri Gönül Elçileri" buluşması projesi gerçekleştirildi. Bu kapsamda Şırnak'tan gelen 44 kişilik şehit yakını ile Mersin'deki 36 şehit yakını çok özel ağırlandı. Kentin tarihi ve turistik yerlerini gezen şehit yakınları, gönüllerince tatil yapmamın keyfini yaşadı. Proje kapsamında Şırnak'ta bulunan terör saldırılarında hayatını kaybeden 44 şehit yakını Mersin'e geldi. Mersin Valisi Ali İhsan Su tarafından karşılanan şehit yakınları başta Kızkalesi olmak üzere, Cennet-Cehennem, Astım Mağarası, Arkeoloji Müzesi ve Forum AVM gibi tarihi ve turistlik yerler gezdirildi. Üç gün süren gezi, Mersin-Şırnak Şehit aileleri buluşma yemeğiyle sona erdi.

"AKDENİZİN İNCİSİ"
Geziden son derece memnun kaldıklarını dile getiren şehit yakınları, Mersin'in güzelliklerini görme fırsatı verdikleri için hem Şırnak Valiliği'ne hem de Mersin Valiliği'ne teşekkür ettiler. Mersin'in Akdeniz'in incisi olduğunu söyleyen konuklar, "Denizi, kumsalı, havası, güneşi çok güzel bir kent. Üç günde doyamadık. Yeniden gelmek istiyoruz. Bizi çok sıcak karşıladılar. Mutluyuz" dediler.

"BİZİ KİMSE YIKAMAZ"
Mersin Valisi Ali İhsan Su da, aziz şehitlerimizin aileleriyle birlikte olmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, "Yürekleri yanan ailelerimizi birbirleriyle buluşturarak dayanışma içinde olmalarını sağladık. Vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ailelerine 3 gün de olsa mutluluk yaşatmaktan gurur duyduk. Bugün olduğu gibi bundan sonrada bir ve beraber olduğumuz sürece hiç kimse bizi bölemez, parçalayamaz, kimsenin bize gücü yetmez" şeklinde konuştu.

"HER ZAMAN KAPIMIZ AÇIK"
Vali Su'nun talimatı ile şehit ailelerini 3 gün boyunca otelinde misafir eden Kızkalesi Turizm Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan ise, "Valimiz Ali İhsan Su beyefendi projeden bahsedince çok duygulandım. Otelimde hiçbir ücret almadan ağırladım. Ancak sadece kış aylarında değil yaz aylarında da gelmelerini söyledim. Vatanımızın istiklali ve istikbali için mücadele eden ve şehit düşen kahramanlarımızın ailelerini her zaman, Kızkalesi'ne bekliyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN