Beytüşşebaplı öğrenciler için enerji verimliği semineri düzenlendi

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesindeki öğrenciler için enerji verimliliği dolayısıyla bir seminer düzenlendi. Seminere katılan öğrencilere elektrik tasarrufu hakkında bilgi verildi.

Beytüşşebaplı öğrenciler için enerji verimliği semineri düzenlendi

Dicle Elektrik şef ve mühendisleri tarafından düzenlenen seminere katılımın yoğun olması dikkatleri çekti. Yüzlerce ilk, orta ve lise çağındaki öğrencinin katıldığı seminer Beytüşşebap Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlendi. İşletme Şefi Mesut Ataman tarafından başlatılan seminerde; daha sonra Şırnak il merkezinden gelen Mühendis Vildan Ayağ tarafından öğrencilere bilgiler aktarıldı. İşletme Şefi Mesut Ataman;

-"Biz Dicle Elektrik ailesi olarak enerji verimliliği haftası nedeniyle bir sunumda bulunduk. 1987 yılından beri enerji verimliliği kutlanmaktadır. Bu yıl 37'incisini kutladık. Yapmış olduğumuz sunumda öğrencilerimize birinci derecede tasarrufu aktarmak istedik. Tasarruflu enerji kullanmak için çeşitli videolarla bilgilendirmelerle arkadaşlarımıza sunumlar yaptık. İkinci bir konuda kaçak elektrik kullanımıdır. Bu konuda da bilgilendirme yaptık" dedi.
Mühendis Vildan Ayağ ise Beytüşşebap halkı ile bire bir enerji verimliliğini konuşup yapılması ve uyulması gereken kurallar hakkında bilgi verdiklerini söyledi. Ayağ, "Öğrencilerimize özellikle genç bireylerimizi bu konu hakkında bilinçlendirip enerji tasarrufunun önemini anlattık. İlçe olarak kaçak oranının azalmasıyla ilgili gerekli açıklamaların yapılıp enerji tasarrufunun büyük bir payının olduğunu ve yapılan enerji tasarrufuyla ilgili kuralların yerine getirildiği takdirde kaçak elektriğin bayağı azalacağı hakkında bilgiler verdik" diye konuştu.

Yaklaşık 2 saatlik slayt ve sunumların ardından seminere katılan öğrencilere hediyeler verildi.

BİZE ULAŞIN