Destek zamanı

Adana Demirspor, takımdan ayrılan futbolcuların federasyona başvurmasıyla 6 milyon liralık borçla karşı karşıya geldi. Bu parayı yatırmazsa transfer tahtasını açamıyor, yeni transferleri oynatamıyor

Destek zamanı

TFF 1. Lig takımlarından Adana Demirspor Kulüp Başkanı Mehmet Gökoğlu SABAH Güney'e özel açıklamalarda bulundu. Adana Demirspor'un zor ve sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirten Başkan Gökoğlu, 19 Ocak Cuma gününe kadar Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) olan 6 milyon liralık borcun yatmaması durumunda olağanüstü kongreye gideceğini belirtti. Başkan Gökoğlu, "Haydi pamuk eller cebe. Herkesi kulübümüze destek olmaya davet ediyorum. Gün bugün. Eğer gerekli para bulunmazsa olağanüstü kongre kararı alacağız" dedi. 77.'inci yıl kuruluş coşkusu yaşayan mavilacivertli ekibin Türkiye'nin en büyük kulüpleri arasında olduğunu belirten Başkan Mehmet Gökoğlu, "TFF olan borcumuzu ödeyemezsek transfer tahtamız açılmayacak ve devre arasında transfer ettiğimiz üç yerli ve bir Brezilyalı oyuncuyu oynatamayacağız. Borcun tamamına yakını geçen sezon forma giyen futbolcuların alacaklarıyla ilgili" dedi. 10 ay önce göreve geldiklerinde sezon başı TFF'ye 5,5 milyon lira ödeme yaparak transfer tahtasını açtıklarını söyleyen Gökoğlu, "Rahatladık derken karşımıza bu kez de 6 milyon liralık borç çıktı. Bu parayı 19 Ocak Cuma günü saat 17.00'ye kadar yatırmamız gerek. Parayı yatıramazsak yeni transferlerimizi oynatamayacağız. Türkiye'nin gündemine bu şekilde oturmak istemiyoruz. Valimiz ve Büyükşehir Belediyesi dışında hiç kimse takıma destek olmuyor" diye konuştu.

SAHİPSİZ ADANA
Başkan Mehmet Gökoğlu, "Taraftarımızın her zaman söylediği iki kelime var 'Sahipsiz Adana'. Bunun ne kadar doğru olduğunu yaşadıklarımızla anlıyoruz. Yönetim kurulumuzun desteği yetersiz kalıyor. Bu kentte iş yapan, kazanan iş adamları, STK'lar, belediyeler neredeler?" diye sordu. Sezon başında 12 milyon liralık bütçe ile yola çıktıklarını vurgulayan Gökoğlu şöyle dedi: Yönetim olarak bugüne kadar 12 milyon lira para çıkarttık. Şu anda 33 milyon lira borcumuz var. Biz olmasak takım sahaya altyapı ile çıkacaktı. Samsun, Gaziantep ve Eskişehir'in durumuna düşmek istemiyoruz.

BİZE ULAŞIN