Kanser hastalarına onkoloji hastanesi

Mersin Üniversitesi Onkoloji Hastanesi’nin temeli atıldı. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, inşaat çalışmalarının yıl sonuna kadar tamamlanacağını söyledi

Kanser hastalarına onkoloji hastanesi
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Onkoloji Hastanesi temeli atıldı. Toplam 13 bin 500 metrekare kapalı alana ve 136 yatak kapasitesine sahip olacak olan hastanenin inşaat çalışmalarının 2018 yılının sonuna bitmesi hedefleniyor. Temel atma törenine katılan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Şehir Hastanesi ve Mersin Üniversitesi Hastanesi, fevkalade donanımlı ve yüksek bir kapasitede çalışmalarını yürütüyor. Buraya çeşitli il ve ilçelerden hastaların geldiğini biliyoruz. Onkoloji Hastanesi ile birlikte Mersin sağlık alanında çok daha iyi bir noktaya gelmiş olacak" dedi.

2018'DE BİTİRİLECEK
Mersin Üniversitesi Onkoloji Hastanesi temel atma töreni, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Çamsarı ve protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Mersin'in sağlıkta çok önemli noktalara geldiğini belirten Bakan Elvan, kanser hastalarının artık şehir dışına çıkmak zorunda kalmayacağını belirtti. Elvan, hastane inşaatının 2018 yılının sonuna kadar tamamlanacağını dile getirdi.

AYRI BİRİMLER
Bakan Elvan, gündüz tedavi ve yatarak tedavi imkanı sunacak Onkoloji Hastanesi'nde yetişkinler ve çocuklar için ayrı olmak üzere hematoloji ve onkoloji birimleri, laboratuvarlar ve diğer tedavi birimlerinin yer aldığını söyledi.
BİZE ULAŞIN