Öğrencilerine hayatını adadı

Gaziantep’te halı sahada futbol oynarken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden öğretmen Mehmet Şahin’in arkadaşları, “O hayatını öğrencilerine adamıştı, onların arasında öldü” dedi

Öğrencilerine hayatını adadı
Gaziantep'te öğrencileriyle birlikte halı sahada futbol oynarken geçirdiği ani kalp krizi sonucu yaşamını yitiren 37 yaşındaki beden eğitimi öğretmeni Mehmet Şahin'in acısını yüreğinde hisseden meslektaşları ve öğrencileri, "Mehmet öğretmen kendisini öğrencilerine adamıştı. 'Onlar benim için birer çiçek. Onları en iyi şekilde eğitmek için çok çalışmalıyım' dediği öğrencilerinin arasında can verdi. Belki o şimdi mutludur ama acısı yüreğimizi dağlıyor" dedi.

BABASINI KAYBETTİ
Gaziantep Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünden mezun olan Mehmet Şahin, Yasemin Erman Balsu Anadolu Lisesi'nde beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapıyordu. Aslen Şanlıurfalı olan ve yıllardır ailesiyle birlikte Gaziantep'te yaşayan Mehmet Şahin mesleğini severek yapıyordu. 10 kardeşin en küçüğü olan Şahin, 7 yıl önce hacca giden babası Mustafa Şahin'i kaybetmiş ve çok üzülmüştü. Mehmet öğretmen, acısını hafifletmek için kendini öğrencilerine adamıştı.
Yeğeninin küçüklükten beri futbol oynamayı çok sevdiğini ve bulduğu her boş vakitte halı sahaya koştuğunu belirten dayısı Mustafa Şahin, "Haberi alınca şok geçirdim. Oysa çok sağlıklı bir insandı. Futbolu daha çocukken oynamaya başlamıştı. Öğrencilerini çok severdi, onlarla vakit geçirmeye bayılırdı. En sevdiği insanlarla maç yaparken can verdi. Allah nur içinde yatırsın" diye konuştu. Oğlunun ardından ağıtlar yakan anne Havva Şahin, önce eşini ardından en küçük yavrusunu toprağa vermenin acısı ile kavrulduğunu belirterek, "Ciğerim yanıyor. Biricik yavrumu, aslan gibi oğlumu toprağa veriyorum. Mürüvvetini göremeden elimle toprağa verdim. Çok sağlıklı bir çocuktu. Bu halı sahalarda hiç denetim yok. Sağlık ekibi yok. Oysa kriz anında bir doktor olsa, müdahale edilse belki yavrum kurtulurdu. Halı sahalar spor yuvası olmalı, can almamalı" dedi.
BİZE ULAŞIN