Ercan ATALAY: Ali Gülleri anısına

Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Ali Gülleri’den önce varlığı pek bilinmeyen, bir dolap ve odadan idare edilen bir organizasyondu.

Bundan önceki birçok yazımda ve sohbetlerimde katkıları, icraatları hakkında olumlu olumsuz eleştirilerimiz oldu. Son yazılarımızda artık yerini gençlere bırakması gerektiğini vurguladık, fakat sonuç bu olmamalıydı.
Her Adanalı gibi yemek yemeyi bizlerin tabiri ile lokmayı severdi, amatör spor branşlarının lideri olarak bir türlü düzenli spor, egzersiz yapmayı alışkanlık haline getiremedi ve kalbine yenik düştü.
Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ondan önce varlığı pek bilinmeyen, bir dolap ve odadan idare edilen bir organizasyondu. Ali abi, ASKF'ye Adana'da kurumsal bir kimlik kazandırdı. Tüm belediyelerle, valilik ve kaymakamlıklarla sorumluluğu paylaştı, irili ufaklı tüm amatör kulüplere sahip çıktı.
Şu an Adana ASKF' nin bir binası ve spor sahaları mevcutsa bunu Ali Gülleri'ye borçludur.
Yağmura rağmen tüm spor camiası ve Ali Gülleri sevenlerinin hazır bulunduğu cenaze merasiminde oldukça duygulu anlar yaşandı. Milletvekilleri, Gençlik Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, TASKK Genel Başkanı ve TFF İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez ve Türkiye'nin her yerinden ASKF Başkanlarının katıldığı cenaze merasimi amatör camianın birlik ve beraberliğinin ne kadar güçlü ve aynı zamanda vefalı olduğunu gösterdi.
ASKF birimleri 1966 yılında kuruldu. Ali Gülleri, 27 yıl gibi uzun süren ASKF Başkanlığı'nı yaptı. Ali Gülleri ASKF'nin son seçiminde yerini Ahmet Bozan'a bıraktı. Adana amatör spor kulüplerine büyük hizmetleri bulunan Ali Gülleri 73 yaşında kalbine yenik düştü. Adana amatör spor branşları bir babasını kaybetti. Adana emekleri ve hizmetleri unutulmaz önemli bir spor adamını kaybetti.
Bizlere devrettiğin ASFK bayrağı hizmet ve kardeşlik anlayışıyla daha yukarılara taşınacak, bayrağı hiçbir zaman yere düşürmeyeceğiz. Mekanın cennet olsun.
BİZE ULAŞIN