Teknolojik üretimle marka oluşturacağız

Gaziantep’te gıda ve tarım fuarlarının açılışında konuşan Tarım Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba, tarım ve hayvancılıkta teknolojik üretimle markalaşmanın başlayacağını söyledi

Teknolojik üretimle marka oluşturacağız
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından düzenlenen, 9. Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı (GAPTARIM) ile 14. Gıda, Gıda Teknolojileri ve Ambalaj Fuarı (GAPFOOD), Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın katılımıyla açıldı. Fuarda konuşan Bakan Fakıbaba, tarım ve hayvancılıkta teknolojik üretimle markalaşmanın başlayacağını söyledi.

BÜYÜK DESTEK
Gaziantep'e yapılan tarımsal destekler hakkında bilgi veren Fakıbaba, "Gaziantep'te 15 yılda toplam 150 milyon lira prim desteği ve hayvancılığa ise toplam 225 milyon lira destek vermişiz. Kırsal kalkınma destekleri kapsamında toplam 110 milyon Türk Lirası hibe vermişiz. 2017 yılı sonunda itibari ile 1,7 milyon dekar alanda tapulaştırma yaptık. 63 kat daha artırmışız" dedi.

MARKALAŞMA OLACAK
Et ithalatı konusuna da değinen Fakıbaba, "Et ithalatı yapılmasına çok üzülüyorum. Bunu hep birlikte çözeceğiz" diye konuştu. GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu da Türkiye'de tarıma çok daha fazla önem verilmesi gerektiğini ve küresel anlamda bir kuraklığa doğru gidildiğine dikkat çekerek, "Topraklarımızı ve suyumuzu verimli kullanmadığımız takdirde kuraklıkla karşı karşıya kalacağız. Bundan dolayı sulama konusunda bakanlığımızdan destek talep ediyoruz" dedi.

?ŞAHİNBEY'DEN ÇİFTÇİYE DESTEK
Şahinbey Belediyesi tarafından çiftçilere 3 bin 500 ton hayvan yemi dağıtımı Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba'nın katılımıyla gerçekleşti. Deniz Uzay Çatılı Pazar yerinde düzenlenen törende konuşan Fakıbaba, "Belediyeciliğe 2004 yılında başladım ve 2014 yılında bıraktım. Bizim zamanımızda belediyeler kaldırımlar, yollar ve peyzajlarla uğraşıyordu. Şimdi Gaziantep'e bakıyorum. Büyükşehir ve Şahinbey Belediyemiz projeleriyle çiftçilerimize önemli destekler veriyor. Belediyeler insanı nasıl refah içerisinde tutup, gelir seviyesini nasıl artırabiliriz diye çalışıp bunun mücadelesini veriyorlar. Tebrik ediyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN