Bizim davamız Türkiye davası

AK Parti Adana İl Başkanı seçimlerde iddialı olduklarını söyledi.

Bizim davamız Türkiye davası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın birlikte yola devam etme kararı aldığı AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, SABAH Güney'e konuştu. Aralık 2014'te göreve başlayan Başkan Yeni, Mart ayında yapılacak olağan genel kurulunda tek aday olarak göreve kaldığı yerden devam edecek olmanın heyecanını yaşadığını belirtti. AK Parti'nin davasının, Türkiye'nin davası olduğunu belirten Başkan Fikret Yeni, "AK Parti hepimizden önce milletimizin partisidir" dedi.

SEÇİMLER YILI
"Biz davamıza da, kurucu ilkelerimize de, liderimize de gönülden bağlıyız" diyen Başkan Yeni, 2019 yılının seçimler yılı olduğunu belirterek, "Belediye, parlamento ve Cumhurbaşkanı seçimlerini yaşayacağız. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin hayata geçeceği 2019 seçimleri için hedefin üzerine artı bir seçmen ilave ediyoruz. Artık tüm hesaplarımızı yüzde 50'nin üzerine çıkmak için yapıyoruz. Tüm çalışmalarımızı bu doğrultuda yürütmek durumundayız" şeklinde konuştu. AK Parti yöneticileri olarak daha çok çalışmaları gerektiğini söyleyen Başkan Fikret Yeni, "Teşkilatlarımızla uyum içinde hareket etmemiz gerek. Bu konuda sinerji oluşturmalıyız. AK Parti'nin en büyük başarılarından birisi, milletimizin kendisine ve ülkesine olan güvenini yeniden tesis etmesidir. Devletimiz ile milletimiz arasına örülen duvarları yıkması, büyük bir sosyal restorasyon dönemini başlatmış olmasıdır" diye konuştu.

HEDEFLERİMİZ AÇIK
Yeni, "Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın 2023 hedefleri, 2053 ve 2071 vizyonlarına Türkiye'yi ulaştırabilmesi için 15 yıllık emeğin karşılığı olan 2019'dan zaferle ayrılabilmek adına canımızı dişimize takıp, gecemizi gündüzümüze katmalıyız" dedi. Tazelenme ve yenilenme süreci olan kongrelere devam edeceklerini ifade etti.

BİZE ULAŞIN