Milli takım için mindere çıktılar

Türkiye Ümitler Judo Şampiyonası heyecanı Mersin’de sürüyor. 836 sporcunun mindere çıktığı karşılaşmalar büyük ilgi görüyor

Milli takım için mindere çıktılar
Mersin'in ev sahipliğini yaptığı Türkiye Ümitler Judo Şampiyonası renkli görüntülerle sahne oluyor. Judo Federasyonu'nun 2018 yılı ilk yurtiçi organizasyonu olan şampiyona, Servet Tazegül Spor Salonu'nda tüm hızıyla sürüyor. Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz'un da yakından takip ettiği şampiyonada 70 ilden 494 erkek ve 342 de kadın sporcu mindere çıkıyor.

HEDEF KATLANDI
Müsabakaların heyecan verici olduğunu söyleyen Federasyon Başkanı Huysuz, "Bizim için önemli bir turnuva. Bu yaş kategorisinde geçen yıl çok güzel başarılar elde etmiştik. 836 sporcunun katılması bizim için ayrı bir güzellik. Judo 81 ilde olan yaygın bir spor. Geçen yılı aktif 21 bin 300 sporcu ile kapatmıştık. Bu yıl hedefimiz bunun biraz daha üstü" diye konuştu. "Türk judosunun geleceği burada" şeklinde konuşmasını sürdüren Başkan Huysuz, "Çocuklarımız bu yıl yapılacak olan Arjantin'deki Gençlik Olimpiyatları'na katılacak. O iki sporcumuz da burada. Şampiyonadan seçilecek arkadaşlarımız Milli Takıma katılacak. O arkadaşlarımızla beraber ülkemizi Arjantin'de temsil edeceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN