Tefecilerden 6’sı tutuklandı

Adana’da çıkar amaçlı suç örgütü kurarak tefecilik yapan ve polisin gerçekleştirdiği operasyonla yakalanan 13 kişiden 6’sı tutuklandı

Tefecilerden 6’sı tutuklandı
Adana'da çıkar amaçlı suç örgütü kurup tefecilik yaptığı iddiasıyla adliyeye sevk edilen 13 kişiden 6'sı tutuklandı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, Aziz Yaşar B.'nin (54) 'tefecilik' ve 'yağma' için çıkar amaçlı suç örgütü kurduğu ihbarını aldı. 3 ay boyunca teknik ve fiziki takibe alınan çeteyi çökertmek için düğmeye basıldı. Çete lideri Aziz Yaşar B.'nin, çiftçilere çok yüksek faizlerle para verdiğini, parayı ödemeyenlere tehdit ve zorla senet imzalattığı ileri sürüldü. Aynı çeteden 70 bin lira para alan veteriner B.K.'nın paranın faizini bile ödeyememesi üzerine devesine el koyulduğu iddia edildi. Yapılan operasyonda bulunan deve yediemine teslim edildi. Çete lideri Aziz Yaşar B,'nin eczacı E.Ş. isimli kadından belediye işlerini çözme bahanesiyle 400 bin lira aldığı da öğrenildi.

ŞAFAK VAKTİ OPERASYON
Özel harekât polislerinin de katıldığı şafak vakti gerçekleşen operasyonda çeteni liderliğini yaptığı iddia edilen Aziz Yaşar B. ile birlikte Osman Kemal Ö. (55), Ahmet A. (54), Ercan Y. (44), Gökhan Y. (39), Güner G. (59), Berkay G. (33), Tarkan E. (39), Tarık G. (39), Veli Ç. (59), Üzeyir Ö. (45), Veysel S. (38) ve Esra Seyhan G. (29) gözaltına alındı. Zanlılardan Aziz Yaşar B., Güner G., Ahmet A., Gökhan Y. ve Berkay G. tutuklandı.
BİZE ULAŞIN