Gaziler’de kentsel dönüşüm buluşması

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, kentsel dönüşüm planlanan Gaziler Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek bilgilendirme yaptı

Gaziler’de kentsel dönüşüm buluşması
Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Gaziler Mahallesi'nde mahalle sakinleriyle kentsel dönüşüm toplantısı yaptı. Belediye Başkanı Can, "Sokaklarımız dar, yeşil alanımız yok. Bu mahallemizde yolları genişletmek ve yeşil alanları arttırmak gerekir, tek katlı binaların yerine daha konforlu yaşanabilir binaların yapılması gerekir. Kentsel dönüşümün gerçekleşmesi için yoğunluk artışı gerekiyordu, bunu gerçekleştirdik" dedi. İbrahim Kozacıoğlu Ortaokulu bahçesinde düzenlenen toplantıda konuşan Gaziler Mahallesi Muhtarı Emircan Aksan, kentsel dönüşümle mahallelerinin modern bir yerleşim alanı olacağını, hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Şevket Can'a teşekkür etti. Hiçbir vatandaşı mağdur etmeden kentsel dönüşüm yapacaklarını belirten Belediye Başkanı Şevket Can, hakkaniyet uygulayacaklarını söyledi.

HZ. ÖMER ADALETİ
Sürecin hızlı ilerlemesi mahalle açısından çok önemli olduğunu altını çizen Başkan Can, "Süreç ne kadar erken biterse dönüşüm o kadar hızlı gerçekleşir. İnşallah müttehitlerimiz hiçbir vatandaşımızın hakkını yemeden, vatandaşımız da hakkından fazla talep etmeden bu süreci aşacağız. Hz. Ömer adaletiyle, hem sizlerden hem müteahhitlerimizden bu beklentim var. Hakkaniyeti uygulayarak bir an önce sözleşmelerin imzalanacağına inanıyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN