Mehmetçik sevgisi

Çukurova bölgesi illerinde yaşam süren Suriyeli sığınmacılarla Türkmenler askere gitmek istiyor. Bir belediye işçisi maaşını Mehmetçik’e bağışladı

Mehmetçik sevgisi
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin desteğinde Özgür Suriye Ordusu'nun Afrin operasyonu tüm hızıyla sürüyor. Zeytin Dalı Harekâtı'nın başarıya ulaşması ve Mehmetçik'in zaferle dönmesi için camileri doldurarak dua eden Çukurova halkı, her türlü destek vermek için gayret gösteriyor. Adana, Mersin, Kahramanmaraş, Osmaniye'de yaşayan Suriyeli sığınmacılarla, Türkmenler askerlik şubelerine giderek asker olmak istediğini söylediler. Kahramanmaraş'ta bir belediye işçisi asgari ücretten oluşan Şubat maaşını Mehmetçik'e bağışladı. Bir emekli astsubay da cepheye bir koli kızıl elma gönderdi.

ŞUBAT MAAŞINI BAĞIŞLADI
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi'nde kamyon şoförü olarak çalışan 36 yaşındaki Ahmet Karagün, 'Zeytin Dalı' harekâtına destek olmak için Şubat ayı maaşını askerler için bağışladı. Mehmetçiklerin operasyona güle oynaya gitmelerinin kendisini çok etkilediğini söyleyen Ahmet Karagün, "Ordumuz Afrin'den zaferle dönecektir" dedi. Onikişubat ilçesine bağlı Önsen Mahallesi'nde oturan 2 çocuk babası Ahmet Karagün, "Değil maaşım bu canım feda olsun vatana. Şimdi birlik ve beraberlik zamanı. Bu büyük ülkeye her şey feda olsun" dedi.

BİZİ DE GÖNDERİN
Mersin'de aralarında Arap ve Türkmenlerin de bulunduğu bir grup Suriyeli, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin operasyonuna katılmak üzere gönüllü asker olmak için askerlik şubesine başvurdu. Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Mersin'e yerleşen yüzlerce Suriyeli, Askerlik Şubesi önünde Türk ve Suriye bayrağı açarak tekbir getirdi. Suriyeliler, 'Bizi de askere gönderin', 'Anca beraber, kanca beraber' şeklinde Arapça ve Türkçe slogan attı. Suriyelilerden Hasan Rihavi, Türklere yardım etmek istiyoruz. Onlar zor dönemimizde bize yardım etmişlerdi, şimdi sıra bizde dedi.

YEDİKITA ÖĞRENCİLERİ
Kahramanmaraş Yedikıta Uluslararası Öğrenci Derneği üyeleri, TSK'nın Afrin'e düzenlediği Zeytin Dalı Harekâtı'na destek amacıyla gönüllü askerlik için başvurdu. Dernek Başkanı Hacı Muharrem Dilipak, yaptığı açıklamada, "Dosta düşmanı karşı Mehmetçik'imiz Suriye'de Zeytin Dalı operasyonunu başlattı. Bizler de bu operasyonda yer almak istiyoruz. Yedikıta'nın öğrencileri olarak, kahraman Türk ordumuzun neferi olarak, bizler de görev almak istiyoruz. Bunun için dilekçelerimizi doldurduk. Ne zaman bize görev verilirse cephede savaşmak için hazırız" diye konuştu.

SURİYE'YE İNSANİ YARDIM
Hayrat Yarım Derneği ve Genç Ufuk Derneğince temin edilen insani yardım malzemeleri Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine yollandı. Hayrat Yardım Derneği Suriye Yardım Koordinatörü Muhammed Ubeyd Köşker, Suriye'de iç savaş nedeniyle yaşadıkları yerleri terk edenlerin ve zor şartlar altında yaşam mücadelesi verenlerin bulunduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Masum ve mazlumların her zaman yanında olacağız' felsefesiyle çalıştıklarını anlatan Köşker, "Hem Azez bölgesindeki hem de Afrin'den gelen ailelere yardımlarımızı ulaştırmaya devam edeceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN