Meleğimi öldüren cani idam edilmeli

Gaziantep’te şizofren hastası kocası tarafından 38 yerinden bıçaklanan ve hastanede 9 günlük yaşam savaşını kaybeden Neslihan Kaya’nın babası Mehmet Kalınkara isyan etti

Meleğimi öldüren cani idam edilmeli
Gaziantep'te kıskançlık yüzünden işlenen vahşi cinayetin kurbanı 4 çocuk annesi Neslihan Kaya, sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi. Kızının tabutuna sarılarak gözyaşı döken baba Mehmet Kalınkara, "O benim meleğimdi. Toprağın bol olsun kızım. Bu acıya nasıl dayanırım bilmiyorum. Bize bu acıyı yaşatan cani ruhlu kocasının idam edilmesini istiyorum" dedi.

ODASINA GİDİP YATTI
Güneşli Mahallesi'nde oturan Neslihan Kaya 4 çocuğu ve 3 yıl önce şizofren tanısı konulan ancak bir türlü tedaviyi kabul etmeyen eşi 38 yaşındaki İlhan Kaya ile yaşıyordu. Olay günü genç kadın ile kocası kıskançlık yüzünden tartışmaya başladı. Kocasının hakaretlerine dayanamayan Neslihan Kaya 4 çocuğunun bulunduğu odaya gidip yattı. Öfkeli koca da evi terk edip gitti. Saat 03.00 sıralarında eve gelen İlhan Kaya, çocuklarının yanında uyuyan karısını kaldırdı. Başka bir odaya çağırdığı karısının ağzına bağırmaması için çorap tıkayan öfkeli koca işkence yapmaya başladı. Yaklaşık 2,5 saat işkenceye maruz kalan ve 38 yerinden bıçaklanan Neslihan Kaya, kocasının daha büyük bir bıçak almaya gitmesini fırsat bilerek üst katta oturan evli kız kardeşinin yanına kaçtı.

O BENİM MELEĞİMDİ
Emine Kaya durumu polise bildirdi. Gözaltına alınan saldırgan koca tutuklandı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Neslihan Kaya ise 9 gün süren hayat mücadelesini kaybetti. Çok sevdiği kızının cenaze töreninde sinir krizleri geçiren baba Mehmet Kalınkara, "O benim meleğimdi. Nasıl kıydılar ona. Kadınlara kıyanlar idam edilmeli. Bu acıya dayanamam, kızımın peşinden giderim" diye konuştu.

PSİKOLOJİK DESTEK ALACAK
Cani kocanın, karısı Neslihan Kaya'ya işkence ederken çiftin 4 çocuğundan 3'ünün olaya şahit olduğu ortaya çıktı. Annelerinin, babaları tarafından öldürülmesinin ardından içine kapanan 7 yaşındaki E.K, 12 yaşındaki M.K ve 14 yaşındaki M.K'nın psikolojik destek alacağı belirtildi. Kimsesiz kalan çocuklara ise yakınları sahip çıkacağı öğrenildi.
BİZE ULAŞIN