Dar gelirlilere sosyal konut

Adana’nın Yüreğir ilçesinde tek seferde yapılacak en büyük yatırımı olan 644 dairelik sosyal konut projesinin temeli AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik tarafından atıldı

Dar gelirlilere sosyal konut
Adana'nın Yüreğir İlçe Belediyesi tarafından dar gelirli vatandaşlara yönelik 644 adet sosyal konut projenin temeli Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik tarafından atıldı. Bakan Çelik, "Yüreğirliler için ne yapılsa azdır. Yüreğirliler her şeyin en iyisini layıktır. Bu konutlarımızı da en kısa sürede bitirip sahiplerine teslim edeceğiz" dedi.

SICAK BİR YUVA HAYALİ
Atakent mahallesinde gerçekleşen temel atma töreninde konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan projenin ilçenin en büyük yatırımı olduğunu söyledi. Başkan Çelikcan, "Yüreğirli vatandaşlarımıza söz verdiğimiz bu projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bütün amacımız içerisinde her türlü sosyal donatıları olan sıcak bir yuvaya kavuşmalarıdır" diye konuştu.

"KARDEŞLİĞİN KALESİDİR"
Yüreğir ilçesinin daha büyümesi için çalışmalara devam edileceğini belirten Bakan Çelik, "Yüreğir için ne yapılsa azdır. Yüreğir birliğin, beraberliğin, kardeşliğin bir arada yaşamanın gün güzel sembolüdür. Yüreğir dışarıdan gelen her türlü tehdit, taciz, fitneye karşı sarsılmaz bir kardeşlik kalesidir. Yüreğir'in daha büyümesi için, güzel hale gelmesi için daha çok gayret ve çalışmaya devam edeceğiz. Yüreğir bunlar ve bunların çok fazlasına layıktır" şeklinde konuştu.

BAŞVURU 1 ŞUBAT'TA
644 adet konut 91.64 metrekare üzerine 2+1 konut kuralı satış yöntemiyle satışa sunulacak. Müracaatlar Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi'nde bulunan "Sosyal Konut Başvuru" ofisinde 1-15 Şubat tarihleri arasında yapılacaktır.
BİZE ULAŞIN