Teşvik sihirbazı yararlı olacak

Teşvik Sihirbazı aracılığıyla, 20’den fazla devlet kurumu tarafından çeşitli alanlarda verilen 150’den fazla devlet desteğiyle ilgili tüm bilgilere tek bir noktadan erişilecek

Teşvik sihirbazı yararlı olacak
Adana Sanayi Odası tarafından işletmelerin devlet destekleriyle ilgili bilgilendirilmesi ve daha etkin şekilde faydalanılması amacıyla oluşturulan "Teşvik Sihirbazı" portalı faaliyete geçti. http://tesvik.adasoportal.com/ adresindeki Teşvik Sihirbazı aracılığıyla, 20'den fazla devlet kurumu tarafından çeşitli alanlarda verilen 150'den fazla devlet desteğiyle ilgili tüm bilgilere tek bir noktadan erişebilme imkanı sunuluyor.

DAHA ETKİN KULLANIM
ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, yatırım, üretim, istihdam ve ihracatı artırmak, ülkenin gelişimine ve refahına katkı sağlamak amacıyla verilen devlet desteklerinin, önemli teşvik mekanizmalarından biri söyledi. Farklı kanallardan açıklanması, mevzuatın karmaşıklığı ve sürekli güncellenmesi nedeniyle devlet desteklerine ulaşmakta zorlanıldığını belirten Kıvanç, öncelikli üyeleri olmak üzere işletmelerin devlet destekleriyle ilgili bilgilendirilmesi için portalın oluşturulduğunu bildirdi.

YATIRIM BİLGİLERİ
ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, "Portalda 20'ye yakın kurum tarafından farklı alanlarda verilen teşvik ve hibelerle ilgili bilgilere, yatırım teşvik bölümünde ise Ekonomi Bakanlığı yatırım teşvik kapsamındaki desteklerle ilgili bilgilere ulaşılabilmektedir. Portal içinde yer alan Yatırım Teşvik Sistemi başlığı altında üretimini planladıkları ürünü portal içinde belirleyip, talep edilen muhtelif bilgiler cevaplandırıldığı takdirde gerçekleştirilecek yeni yatırımlarla ilgili mevcut yatırım teşvik mekanizmalarının hangilerinden, hangi oranda faydalanılabileceği de sorgulanabilecek" dedi.
BİZE ULAŞIN