Muhtarların isteği bizim için önemli

Muhtarlarla bir araya gelen Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, “Muhtarlarımız yerelde ilk devlet kapısıdır. Onların istekleri bizim için önemlidir” dedi

Muhtarların isteği bizim için önemli
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Selahattin Eyyubi Mahallesi Çok Amaçlı Mahalle Evi'nde bölge mahalle muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Bölge muhtarlarının sorunlarını ve isteklerini dinleyen Başkan Çelikcan "Muhtarlarımız vatandaşlarımızın yerelde ilk devlet kapısıdır. Onların istekleri ve talepleri bizim için önemlidir. Muhtarlarımız vatandaşlarımızla aramızda köprü görevi görmektedir. Görüşmelerimizi sürekli devam ettiriyoruz" dedi. Yüreğir Belediye Başkan adaylığı döneminde Yüreğir halkına verdiği bütün sözleri yerine getirdiğini belirten Başkan Çelikcan, "Yüreğirli vatandaşların faydalanacağı 10'larca kalıcı eser kazandırdık. Hükümetimizin de desteği ile kamu kurumları ve şirketlerle görüşerek birçok önemli yatırımın ilçemize yapılmasını sağladık. Yüreğir Adana'nın en hızlı ve düzenli gelişen ilçesi oldu. Adana'da ilk yerinde kentsel dönüşümü biz başardık. Atakent Mahallesi'nde 644 adet sosyal konut inşaatımız hızla devam ediyor" diye konuştu.

YOL SORUNU ÇÖZÜLDÜ
Yüreğir'e 20 yılda yapılandan daha fazla yol yaptıklarını ve yeni yollar açtıklarını belirten Çelikcan, "Göreve geldiğimizde muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla görüşmelerimizde öncelikli ihtiyaçlarının yol olduğunu söylediler. Biz de bu yöne çalışmalarımızı yaparak Yüreğir'in bütün mahallelerinde karayolları standardında yol yaptık. Sorumluluk alanımız 9 bin hektardan 100 bin hektara çıktı. Gelirlerimiz kısıtlı olmasına rağmen girilmedik mahalle ve sokak bırakmadık" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN