Gaziantep’te okuma yazma seferberliği

Gaziantep’te de okuma-yazma seferberliği için düğmeye basıldı. Vali Ali Yerlikaya, 66 bin kişinin okuma-yazma bilmediğini ifade ederek, bu kurs sayesinde bu oranın çok düşeceğini söyledi

Gaziantep’te okuma yazma seferberliği
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın yurt genelinde başlattığı "Okuma-Yazma Seferberliği" Gaziantep'te de resmen başladı. Vali Ali Yerlikaya'nın önderliğinde bilgilendirme toplantısı yapıldı. Katılımcılara okuma–yazma bilmeyen nüfus oranlarıyla ilgili bilgi veren Vali Yerlikaya, Türkiye sıralamasına bakıldığında Gaziantep'te 58 bin kadın, 8 bin dolayında ise erkek nüfusun okuma–yazma bilmediğini ifade etti. Yerlikaya, toplamda 66 bin nüfusun okumaz–yazmaz konumunda olduğunu söyledi. Şehir merkezi ve ilçelerdeki tüm okullarda okuma-yazma kursları açılacağını vurgulayan Vali Yerlikaya, okuma yazma bilmeyen bir kişiye dahi kurs açılacağını belirtti. Yerlikaya, seferberliğin 5 Mart'ta başlayacağını ve ilk etapta 6 ay süreceğini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in başlattığı "Gelin Etmeyin Okula Gönderin" kampanyasının da büyük ses getirdiğini vurgulayan Yerlikaya, "Bunun için kendisini her fırsatta kutluyoruz ve teşekkür ediyoruz" dedi.

GAZİANTEP BAŞARACAK
2018 Türkiyesi'nde 66 bin okuma–yazma bilmeyen bir nüfusun olmasının kendisine göre çok fazla olduğunu dile getiren Şahin, "Dünyanın ve Türkiye'nin hedeflerine bakıldığı zaman 66 bin insanın okuma-yazma bilmemesi çok büyük bir eksiklik" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN