İki kadını öldüren zanlılar yargılandı

Adana’da başka erkeklerle ilişkileri olduğu gerekçesiyle töre cinayetine kurban giden Senem ile Zeliha’nın davasına devam edildi

İki kadını öldüren zanlılar yargılandı
Adana'da Senem Barık (31) ile akrabası Zeliha Sevgilibaş'ı (20) fuhuş yaptıkları iddiasıyla aile meclisi kararı ile öldürdükleri ileri sürülen 6'sı aynı aileden 7 sanığın "Töre saiki ile öldürme, hürriyetten yoksun kılma" suçlarından yargılanmalarına devam edildi. Suçu üstlenen Doğan Barık, diğer sanıkların suçsuz olduğunu söyledi. Mahkeme heyeti sanıkların tahliye taleplerini reddetti.

ERKEK ARKADAŞI ARADI
Olay, 10 Nisan akşamı Yüreğir ilçesi Başak Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre; Senem Barık kocasının cezaevine girmesinden sonra akrabası Zeliha Sevgilibaş ile birlikte oturmaya başladı. Senem ile ilişkisi olan Osman Can kıskançlık krizine girince Barık ailesini arayarak iki kadının kötü yolda olduğunu söyledi. Kayınbaba Hikmet (65) kayınbiraderler Davut (40), Savaş (30), Yahya (37), yeğen Doğan Barık (19) ve O.B. (17) bir araya gelip 'Namusumuzu temizleyelim' dediler.

DEDİKODULAR ÇIKTI
İki kadını boş arsaya götüren zanlılar, Senem'i av tüfeği ile Zeliha'yı ise kafasına tüfek dipçiği ile vurarak öldürdü. Doğan Barık, "Ben öldürdüm" diyerek teslim oldu. Olayla ilgili tutuklanan 7 sanık hakkında dava açıldı. Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Doğan Barık, mahallede yayılan dedikoduları konuşmak için buluştuklarını ancak iki kadının kendisine hakaret ettiğini ileri sürerek, "Silahla 2 el öldürme kastı olmaksızın ateş ettim. Beni kimse azmettirmedi" dedi. Diğer sanıkların tahliye talebini tabul etmeyen mahkeme heyeti duruşmayı erteledi.
BİZE ULAŞIN