CHP’li belediye borç batağında

Atapark projesindeki rant iddiaları ve hayırseverler tarafından okul yapılması amacıyla bağışlanan arsaları satmasıyla kamuoyunun tepkisini çeken CHP’li Karataş Belediyesi bu kez icralık oldu

CHP’li belediye borç batağında
Geçmiş yıllarda borçları yüzünden sıkça gündeme gelen CHP'li Karataş Belediyesi icralık oldu. Başı alacaklılarıyla derde giren Başkan Boğaçhan Ünal'ın makam aracı 2 kez bağlandı. Alacaklarını tahsil edemeyen birçok vatandaş hukuk mücadelesi başlattı. Parasının ödenmemesinden dolayı zor günler yaşayan ve evi ile arabasını satmak zorunda kalan Gökhan Deniz, "Yaşadıklarımdan sonra CHP'liliğimden utanıyorum. Tek umudumuz belediyelerdeki yolsuzluklara karşı savaş açan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'da" dedi. Doğrudan temin yöntemiyle Karataş Belediyesi'nden ekmek evi, düğün salonu, köpek bakım evi çatısı ve demir aksamı ile belediye garajı çatısı ihalelerini alan Gökhan Deniz, işleri tamamladıktan sonra parasını almak istediğinde büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Yaptığı tüm girişimlere rağmen hakkı olan 136 bin 500 TL'sini alamayan Deniz, borçlarını ve işçilerin maaşını ödeyebilmek için bankalardan kredi çekmek zorunda kaldı. Belediyeden parasını alamayan ve iflasın eşiğine gelen Deniz, kredi borçlarını ödeyebilmek için önce evini sonra da arabasını sattı.

'CHP ZİHNİYETİ BU MU?'
Başkan Ünal'dan olumlu yanıt alamayınca, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barutçu'dan yardım isteyen Deniz, ilginç bir yanıtla karşılaştı. Deniz, "İl Başkanı Barutçu bana, '36 bin lira alırsan Allah'ına şükret' dedi. Böyle bir zihniyet olabilir mi? Hukuk devletinde yaşıyoruz, benim hakkımı mı gasp edecekler? Yaşadıklarımdan dolayı CHP'liliğimden utanıyorum. Karataş Belediyesi'ndeki yolsuzluklara 'dur' denilmesini istiyorum" diye konuştu.

AİLECEK MAĞDURLAR
Karataş Belediyesi'nin kendisiyle birlikte kardeşini de mağdur ettiğini anlatan Orhan Kartal (48), "Sahil şeridindeki seyir terasları, korkuluklar, 3 adet tahta köprü ile birlikte belediye binasındaki kapı, dosya dolapları, banko ve kaymakamlık binasındaki kapı ve duvar kaplamayı yaptık ama hakkımızı alamadık. 105 bin lira faturalandırılmış, 50 bin TL de henüz faturalandırılmamış alacağım var. Kardeşim Burhan Kartal ise, belediyenin reklam işleri ve belediye işçilerinin ayakkabı, bot ve kıyafetlerini teslim etmesine rağmen 180 bin TL'sini alamadı. Maliye ve SGK borçlarımızı ödeyemediğimiz için kredi de kullanamıyoruz. Uçan kuşa borçlandık" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN