Türkiye’nin geleceğini yeni nesil inşa ediyor

STEM+A ve Endüstri 4.0 konferansında Adanalı velilere seslenen Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, “Yetiştireceğimiz nesil ülke geleceğini inşa edecek” dedi

Türkiye’nin geleceğini yeni nesil inşa ediyor
Bahçeşehir Koleji Eğitimde Bilimsel Yaklaşımlar Konferansı Adana'da gerçekleşti. Divan Otel'de yapılan toplantıda Yeni Nesil Eğitim Anlayışında STEM+A ve Endüstri 4.0'ın önemi tartışıldı. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, "Hedefimiz Türkiye'nin geleceğini inşa edecek bir nesil yetiştirmek" dedi.

GELECEK İLE İLGİLİ
Öğrencilerin robotik tasarımlarının da sergilendiği konferansa anne babalar büyük ilgi gösterdi. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları olarak sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en iyi okulu olmayı hedeflediklerini söyleyen Enver Yücel, "Bütün çocuklarımızın gelecekle ilgili problemlerini çözebilmeleri için bugünün eğitim sisteminin ve anlayışlarının ona göre değişmesi gerekiyor" diye konuştu. Velilere ve öğrencilere eğitimin ne olması gerektiğini 21. Yüzyıl becerilerinin ne olduğunu anlatmaya çalıştıklarını belirten Yücel şunları söyledi: "Okullarımızda eğitim öğretim yapılıyor ama günümüzde 'Nasıl bir eğitim yapılıyor' sorusu soruluyor. Bu eğitimin 21. Yüzyıl'a hitap edip etmediğini sorgulamamız gerek. Artık dördüncü sanayi devrimine gidiyoruz. Çocuklarımız, gençlerimiz yarının çalışanları olacaksa robotikten, kodlamaya kadar her alanda bilgi sahibi olmaları gerekiyor. Şu anda 4.5G kullanıyoruz. 5G teknolojisini kullanmaya başladığımız zaman eğitimden sağlığa kadar çok şey değişecek."

ONLINE SINAV
Başkan Enver Yücel, Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri Sınavı'nı 17 Mart'ta tüm Türkiye'de Bahçeşehir Koleji kampüslerinde online olarak gerçekleştireceklerini söyledi. Konuşmaların ardından BAU Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şirin Karadeniz, 'Yeni sanayi devrimi: Endüstri 4.0'ı, BAU STEM merkezi Direktörü Sencer Çorlu 'STEM +A Eğitim Modeli'ni ve Kolej Genel Müdür Yardımcısı Dr. Özge Aslan 'Bahçeşehir Koleji STEM+A Uygulamaları'nı anlattı.
BİZE ULAŞIN