Gaziantepspor kapanıyor mu?

Borç batağından kurtulamayan ve aldığı başarısız sonuçlarla üst üste iki sezon ligden düşen Gaziantepspor, taraftarını büyük hüsrana uğrattı

Gaziantepspor kapanıyor mu?

Türk futbolunda Gaziantepspor efsanesi her geçen gün yok olmaya devam ediyor. 27 yıl aralıksız mücadele ettiği Süper Lig'den geçtiğimiz sezon düşen kırmızı- siyahlı ekip ligin tamamlanmasına 8 hafta kala Spor Toto 1. Lig'ine de veda ederek Gaziantep'i yasa boğdu. Tarihinin en kötü günlerini yaşayan camia sahipsizlikten kapanma noktasına kadar geldi.

TRANSFER YAPAMADI
Türkiye'yi 4 kez UEFA'da temsil eden, elde ettiği başarılarla dikkatleri üzerine çeken kulüp son yıllarda aldığı başarısız sonuçlar, maddi kriz ve yönetimde yaşanan boşluklarla borç batağına girdi. Çıkmazdan bir türlü kurtulamayan bu sezon transfer yapamadı ve alt yapıdan oyuncularla sahaya çıktı. Ancak gençlerin nefesi kulübü kurtarmaya yetmedi. Takım üst üste iki sezon iki ligden de düştü.

SORUNLAR BİTMEDİ
Gaziantepspor Taraftarlar Derneği Başkanı İrfan Karakuzulu, şehrin ileri gelenlerinin takıma sahip çıkmadığını belirterek, "Yönetimsel sorunlar, yapılan kongreler, takımın üzerindeki milyonluk borç yükü aslından sezon başı yaşanacak sonu gösteriyordu. Bir avuç taraftarıyla cebinde 5 kuruşu olmayan futbolcusuyla takım gerekli mücadeleyi verdi ama gücü buraya kadardı" dedi.

BABAM GÖNÜL VERDİ
Gaziantepspor'un babasının takımı olduğunu söyleyen 54 yaşındaki Semiha Sunar, "Gaziantepspor babamın takımıydı. Benim futbolla bir alakam yok ama babamın takımı olmasından dolayı içimde Gaziantepspor'a karşı bir sempati vardı. Gaziantepspor'un art arda 2 alt lige düşmesi beni derinden üzdü" dedi.

UMUTSUZ KONUŞTU
Gaziantepspor'un geri dönüşü olmayan kör bir kuyuyu düştüğünü söyleyen 35 yaşındaki Güvenlik Görevlisi Eyüp Yılmaz, "Gaziantepspor geri dönüşü olmayan kör bir kuyuyu düştü. Buradan tekrar toparlanması çok düşük bir ihtimal ancak takıma çok daha özverili yöneticiler gelir ve şehrin ileri gelenleri de büyük destek verirse tekrara eski günlerine dönebilir" diye konuştu.

TARİHE KARIŞACAK
İnternet kafe işletmecisi 42 yaşındaki Veysel Ercan, "Gaziantespor bu şekilde devam ederse tarihe karışacak üzülerek söylüyorum ama 50 yıllık çınar yok olmak üzere. Şehrin dinamikleri bir an önce harekete geçerek, 49 yıllık tarihi geçmişe sahip kulübümüzü yeniden ayağa kaldırmalı. Gaziantepspor'un yok olması şehrimize büyük zarar verir" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN