Öğrencilerin servis derdi sona erecek

Türkiye Özel Okullar Birliği Başkanı Nurullah Dal, okullara adrese dayalı yerleşimin öğrenciler için büyük kolaylık sağlayacağını, öğrencilerin saatlerce yolculuk yapmaktan kurtulacağını söyledi

Öğrencilerin servis derdi sona erecek
Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yöneticilerinin katılımıyla Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Özel Okullar Birliği işbirliğiyle Özel Seçkin Koleji'nde eğitim sistemindeki gelişmeler ve sorunlara yönelik panel düzenlendi. Panelde eğitimcilerin sorularını yanıtlayan Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Dal, yeni sınav sisteminin getireceği kolaylıklara dikkat çekti.

YERİNDE BİR KARAR
TEOG'un kaldırılmasıyla birlikte yeni dönemde öğrencilerin okullara kayıt yaptırırken evine en yakın okula gideceğine işaret eden Nurullah Dal, "Ortaöğretime öğrenci kabulüyle ilgili yeni sistem yerinde bir karar oldu. Artık her öğrenci kendi evine en yakın okula gidebilecek. Özellikle büyük şehirlerde eski sistem ulaşım açısından büyük sorun oluşturuyordu. Öğrencilerin saatleri yollarda geçiyordu. Artık bu yaşanmayacak. Bu da öğrenci açısından büyük bir rahatlık sağlayacak" dedi.

'ŞANSIMI DENEYEYİM'
TEOG sonrasında yapılacak merkezi sınava bu yıl 800 bin civarında öğrencinin girmesini beklediklerini söyleyen Dal, "Öğrenciler eski sisteme göre hazırlandıkları için 'şansımı deneyeyim' diye girecektir ama önümüzdeki yıllarda bu rakam çok daha düşer. Özel okullar da hangi sistemle öğrenci alacaklarını bir an önce bakanlığa bildirmek zorunda. Yeni sistemden dolayı özel okullar öğrenci çekebilmek için mutlaka tanıtımlarını iyi yapmalı" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN