Ercan Atalay: Direniş

Bir takım düşünün, iki sezon önce Süper Lig kapısından son anda dönsün. Yönetim ve finansal anlamda büyük badireler atlatsın. Ardından tam bu sezon acaba düşüyor mu derken kentin ileri gelenlerinin sahip çıkması ile lige tutunmayı başarsın.
Bu büyük camianın, takımın, kulübün ismi Adana Demirspor'dur.
Denizlispor maçı iki takım için de bu sezonun kader maçı niteliğinde idi. Maçtan önce ADS sporcu ve teknik ekip ödemeleri yapılamıyor, sporcular sahaya "Bu taraftar için sahada mücadelemizi sürdüreceğiz" sloganı ile çıkıyordu.
Şehrimizde takımımıza sahip çıkma adına ilk hamleyi Gündoğdu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gündoğdu yaptı. Ardından Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan takımımıza sahip çıktılar. Buradan ismini yazamadığım şehrimizin bütün ileri gelenlerine, takımımızı hiçbir zaman yalnız bırakmayan büyük ADS taraftarına şükran, sevgi ve saygılarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.
Futbolcularımız ve teknik ekip bu desteği karşılıksız bırakmadılar. Önce kendi sahamızda Denizlispor'a karşı mağlup durumdan maçı geri çevirerek 3-1 galip gelmeyi başardılar. Ardından deplasmanda Giresunspor'u da yenerek tehlikeli bölgeden uzaklaştılar.
Burada tek üzücü nokta Giresunspor mücadelesinde kaptan Sezer Özmen'in yaşadığı sakatlık oldu. Sezer kardeşimize acil şifalar diliyor en kısa zamanda takımımızda yerini almasını bekliyoruz.
Son olarak bir daha bu tür zamanlar yaşanmaması adına yönetim ve şehrimizin ileri gelenlerine buradan tekrar sesleniyorum; kulübümüzü kurumsallaştıralım, şeffaflaştıralım ve süreklilik arz eden bir gelir finansal sistem oturtalım. Alt yapımızı Adana çocuklarını tekrar ayağa kaldırarak futbolcu fabrikamızı çalışır hale getirelim.
BİZE ULAŞIN