Topuklu kramponlar

Hatay’ın Tomruksuyu Atatürk Ortaokulu Yıldız Kızlar futsal yenilgisiz bölge birincisi oldu. Başarılı kramponlar gözünü Türkiye şampiyonluğuna dikti

Topuklu kramponlar
Hatay'ın Samandağ ilçesi Tomrusuyu Atatürk Ortaokulu Yıldız Kızlar Futsal Takımı rakiplerini yenerek bölge birincisi oldu. Adıyaman'da Hatay'ı gururla temsil eden takım, Mardin ve Adana'yı eleyerek bölge birincisi olmayı başardı. Ortaokulu Müdürü Mehmet Cüneydioğlu, takımlarının yeni kurulduğunu ve kısa sürede bölge şampiyonu olduğunu söyledi.

BÖLGE BİRİNCİSİ OLDULAR
Cüneydioğlu, çocukların Samandağ'da oynadığı maçları namağlup birinci olarak bitirdiğini ve hedeflerinin Niğde'de Türkiye birinciliği olduğunu belirterek, "Takımımız bu yıl sene başında İsa Aşkar hocamız tarafından kuruldu. Samandağ'da oynadığımız maçları namağlup birinci olarak bitirdi çocuklarımız. Ardından Adıyaman'da bölge birincisi olduk" dedi. Şanlıurfa'da 5-8 Nisan arasında yapılacak olan Türkiye yarı finallerine katılmaya hak kazandıklarını söyleyen Cüneydioğlu, "İnşallah oradaki süreç başarıyla sona erer. Ve Niğde'de Türkiye şampiyonluğuna doğru ilerleriz" dedi. Takım oyuncusu 8. sınıf öğrencisi Duygu Çetin, daha fazla başarı elde etmek istediklerini belirtti.

'AZİMLE ÇALIŞTIK'
Takım kaptanı Nil Öz, maçları kazanmaya başlayınca daha çok azimli olduklarını vurgulayarak,"Atletizm takımıydık zaten biz. Hocamız bizi futbola yönlendirdi. Maçları kazanmaya başlayınca daha çok azimli olduk. Diğer maçlara da daha çok azimle çalıştık ve kazandık. Kötü yönde etkilemedi. Desteklediler" diye konuştu. Kaleci Tutku Bakır, futbola ailesinin ve İsa hocanın desteğiyle başladığını belirterek, "8. sınıf öğrencisiyim. Önceden atletizm takımındaydım. Kendimi burada iyi görünce İsa hocamızın desteğiyle de farklı yerlere geldik. Başarılar elde ettik. Şu anda yarı finale yükseldik. İnşallah orada da finale gidebiliriz. Biz takımca birbirimizi destekliyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN