Belediyelerden personele ek ödeme

Gaziantep’teki belediyeler koronavirüs mücadelesinde bulunan personellerine ek ödeme yapacak. Ardı ardına açıklama yapan belediye başkanları rakamı da yükselterek ödeme sözü verdi

Belediyelerden personele ek ödeme
Çarşamba 26.03.2020
Güncelleme: Perşembe 26.03.2020
ABONE OL
Gaziantep'te belediye başkanları koronavirüse karşı mücadelede görev yapan personeline ek ödeme yapmak için yarışa girdi. 900 TL ile ilk açılışı yapan Şehitkamil'in ardından Büyükşehir Belediyesi 1000 biner lira ödeme yapacağını açıklarken, Şahinbey Belediye Başkanı bayrağı zirveye taşıyarak kişi başı 1500 lira ödeme yapacağını duyurdu. Gaziantep'te belediyeler koronavirüs önlemleri kapsamında temizlik ve denetim başta olmak üzere çeşitli hizmetleri yapmaya çalışıyor. Bazı işyerlerinin kapanması ve 65 yaş üstü kişilere yönelik sokağa çıkma yasağının ardından belediyeler faaliyetlerini daha arttırdı. Daha önce de yaşlılara "Vefa" hizmeti yapan belediyeler şimdi bu işleri Valilik koordinasyonunda yapmaya devam ediyor.

ŞEHİTKAMİL 900 TL ÖDEYECEK
Yapılan çalışmaların fazla olması nedeniyle belediye personelleri de yoğun bir faaliyetin içine girince başkanlar personellerini motive etmek ve destek amacıyla ek ödeme kararı aldı. İlk olarak Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, "Koronavirüs'e karşı yayılmayı önleyici tedbirler kapsamında sahada fedakarca görev yapan personellerimize aylık 900 TL ödeme yapacağız. Tüm ekip arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum" açıklamasını yaptı.

BÜYÜKŞEHİR'DEN 1000 LİRA
Fadıloğlu'nun hemen ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de sosyal medya hesabından kişi başına 1000'er lira ödeme yapacağını açıkladı. Başkan Şahin, "#COVID-19 ile mücadele sürecinde mesai arkadaşlarımın hakkını ödeyemeyiz. Koronavirüs'e karşı alınan önlemler için sahada çalışan arkadaşlarımıza 1000 TL ikramiye vereceğiz kısmetse. Emeğinize sağlık arkadaşlar" dedi.

ŞAHİNBEY 1500 LİRA VERECEK
Fadıloğlu ve Şahin'in ardından son olarak Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da her görevliye 1500 lira ödeme yapılacağını duyurdu. Başkan Tahmazoğlu, "Koronavirüs tedbirleri kapsamında sahada büyük bir fedakârlıkla çalışan Şahinbey Belediyesi Personellerimize 1.500 lira ek ödeme yapıyoruz" açıklamasını yaptı.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ