Halil İbrahim çok mutlu oldu

Adana’da polis, sokağa çıkamayan otizmli 7 yaşındaki Halil İbrahim Orhan’ı ziyaret ederek oyuncak hediye etti

Halil İbrahim çok mutlu oldu
Cumartesi 04.04.2020
ABONE OL
Adana'da Dünya Otizm Farkındalık Günü'nde, otizmli 7 yaşındaki Halil İbrahim Orhan'ı, polis ekipleri evinde ziyaret edip hediye verdi. Anne Havva Orhan, "Koronavirüs salgını nedeniyle oğlumu dışarı çıkaramıyordum. Ben de polisleri aradım davet ettim, onlar da beni ricamı kırmadı geldiler. Bu zor günde oğlumu mutlu ettiler, çok teşekkür ederim" dedi.

ANNE YARDIM İSTEDİ
Merkez Seyhan ilçesi Gülbahçesi Mahallesi'nde yaşayan Havva Orman, 7 yaşındaki otizmli oğlu Halil İbrahim Orman'ın evden çıkmak istemesi üzerine polislerden yardım istedi. Anne, 155'i arayarak sokağa çıkamayan otizmli oğlunu görmeleri için evine bir ekip gelmesini rica etti. Bu duruma duyarsız kalmayan Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri Orhan'ın evine gitti.

OĞLUMU SEVİNDİRDİLER
POLİSLER
, evin penceresinden sohbet ettikleri Halil İbrahim'e oyuncak araba hediye etti. Halil İbrahim maskot polisle oynayıp unutulmaz bir gün yaşadı. Polislere teşekkür eden anne, "Koronavirüs nedeniyle dışarı çıkamıyoruz. Oğlum da sürekli dışarı çıkmak istiyordu. Polisleri bir kez aradım ve durumu anlattım. Tek aramamla geldiler. Oğlumu gerçekten mutlu ettiler. Evimizin önünde siren çalması bile yeterliydi ama onlar fazlasını yaptı. Hepsine çok teşekkür ederim" dedi.