Hatay’da Ramazan Denetimleri Sıklaştırıldı

Hatay’da Ramazan Denetimleri Sıklaştırıldı
Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri Ramazan öncesinde il genelindeki 15 ilçede denetimlerini sıklaştırdı.
Gıda mühendisleri nezaretinde tatlı imalathaneleri, pastaneler, fırınlar, lokantalar gibi gıda imalat ve satış yerleri ile veteriner hekimler nezaretinde ise kasap ve mezbahane denetimleri yapıldı.
Zabıta Daire Başkanı Edip Kadıoğlu, vatandaşların güven içerisinde, sağlıklı ortamlarda zaman geçirmesi, Ramazan ayında huzurlu bir şekilde sağlıklı gıdalar tüketebilmesi için rutin olarak yaptıkları denetimleri arttırdıklarını belirtti.
Kadıoğlu, “ilimiz genelindeki tüm mezbahane ve sebze-meyve hallerini denetleyip gerekli tedbirleri alıyoruz. Ekiplerimiz 24 saat görevinin başındadır. Vatandaşlarımızın huzurunu ve sağlığını bozacak faaliyetler içerisinde olanlara müsaade etmeyeceğiz. İşgal, gürültü, çevre kirliliği, kaçak et kesimi, sağlıksız ortamlarda üretim yaparak kurallara uymayan işletmelere Kabahatler Kanunu’na istinaden ceza kesiyoruz, kuralları ve talimatları ihmal etmeyen işletmelere de teşekkür ediyoruz” dedi.
BİZE ULAŞIN