Isparta’da 142 Aile Eğiticisi Var

Isparta’da 142 Aile Eğiticisi Var
Isparta’da Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında gerçekleştirilen eğitici eğitimleri sonucu 142 kişi eğitici eğitimi aldı.
Ailelerin yaşam kalitelerini arttırmak ve toplumda sağlıklı ailelerin çoğalmasına katkıda bulunmak amacıyla Aile ve Toplum hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında gerçekleştirilen eğitici eğitimi ile 30 eğitici adayı daha sertifika almaya hak kazandı. Eğitimlerin ardından Isparta’da ki AEP eğitici sayısı 142’ye ulaştı. AEP Eğitici Eğitimi, Yalvaç Kaymakamlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğiyle AEP Formatörü Sosyolog Kamile Şahin koordinesinde, Yalvaç ilçesi okullarından farklı branşlarda 30 öğretmene eğitim verildi.
AEP ile ailelerin eğitim, hukuk, iktisat, medya ve sağlık alanlarındaki hizmetlerden daha etkili biçimde yararlanmalarına, aile içi süreçlerini işlevselleştirerek aile yaşam kalitelerinin artmasına, sahip olduğu her türlü kaynağı etkili bir şekilde yönetmelerine ve karşılaşabilecekleri çeşitli risklere yönelik önlemler almalarına katkıda bulunmayı amaçlanıyor.
AEP ailelerin, aile eğitimiyle ilgili temel ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirilmiş, 5 alanda toplam 26 modülden oluşuyor.
BİZE ULAŞIN