Polis, Sürücülere Ceza Yerine Gül Suyu Ve Lokum İkram Etti

Polis, Sürücülere Ceza Yerine Gül Suyu Ve Lokum İkram Etti
  1. Haberler
  2. Isparta
Salı 22.09.2015 16:48 ABONE OL
Isparta Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube ve Bölge Trafik Şubeye bağlı ekipler farklı bir uygulamaya imza attı. Polis, Kurban Bayramı öncesi sürücüleri durdurarak önce lokum ve gül suyu ikram etti. Ardından trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıda bulundu.
SÜRÜCÜLERİ YARDILAR
Uygulama ilk olarak Isparta’nın en işlek caddesi Mimar Sinan’da yapıldı. Araçları durduran ekipler, sürücü ve yolculara gül suyu ve gül lokumu ikram ettiler. Ekipler, sürücülerin önce bayramlarını kutladı ardından emniyet kemeri takmayan araç sürücülerini uyardı. Motosiklet sürücülerine de mutlaka kask takmaları uyarısında bulundu.
ÖĞRENCİLERİME ANLATACAĞIM
Kendilerine polisin lokum ve ikram ettiğini gören sürücüler şaşkınlıklarını gizleyemezken, polise teşekkür ettiler. Sürücüler polisin çok güzel bir uygulamaya imza attığını belirtirken, bunun devam etmesi temennisinde bulundu. Polisin bu jestine teşekkürle yanıt veren Hale Yürekli, “Isparta polisine yakışan bir uygulama. Ben bir öğretmenim. Antalya’da yaşıyorum. Bu durumu öğrencilerime de anlatacağım. Vatandaşımızın da duyarlı olmasını istiyoruz. Kazasız belasız bir bayram diliyoruz” dedi.
YOLCULAR ÖNCE ŞAŞIRDI SONRA ALKIŞLADI
Isparta polisi, şehirler arası karayolunda da aynı uygulamayı yaptı. Ekipler, Konya yolunda bir yolcu otobüsünü durdurarak önce sürücüyü uyardı. Daha sonra otobüsteki yolculara gül suyu ve gül lokumu ikram edildi. Uygulama karşısında yolcuların şaşkınlığı dikkatlerden kaçmazken, yolculara seslenen Bölge Trafik Şube Müdürü Veli Göçmen, “Bayram tatili süresince güvenli seyahat edebilmeniz için bu aracı durdurduk. Şoför arkadaşımızı trafik kurallarına uyması konusunda uyardık. Sizlere güzel bir bayram geçirmenizi diliyor teşekkür ediyoruz” dedi. Bunun üzerine otobüsteki yolcular hep birden ekipleri alkışladı. Otobüs giderken de yolcular, polise el salladı.

ISPARTA NAMAZ VAKİTLERİ