Uçakta Bomba Paniği Yaşayan Yolcular O Anları Anlattı

Türk Hava Yolları’nın Ankara-İstanbul seferini yapan uçağında bomba paniği yaşayan yolcular, o anları anlattı. Uçakta bulunan yolculardan Demet Ertem, üzerinde bomba olduğunu iddia eden şüphelinin amacının uçağı kaçırıp Bükreş’te bildiri yayınlamak olduğunu söyledi.
Türk Hava Yolları’nın Ankara-İstanbul seferini yapan uçağında üzerinde bomba olduğunu iddia eden bir şüphelinin neden olduğu paniği yaşayan yolcular o anları anlattı. Yolculardan Demet Ertem, şüphelinin amacının uçağı kaçırmak olduğunu belirterek, “Uçak tam inmek üzereyken tuvalete gitmek üzere arkaya doğru yürüdü. ‘Kimse yerinden kalkmasın, pilota haber verin’ dedi. Türkçesi gayet düzgündü. Pilota haber verildi. Ayağa kalkan yolculara bağırdı. Özel harekat geldi. Bizi kurtardılar. Sağlıklı bir adam değildi. Biz de müdahale edelim mi diye düşünmedik değil. ’Yalnız değilim, bomba var’ dedi. ‘Çok önemli birisiyim, uçak indikten sonra kimliğimi açıklayacağım’ dedi. ‘Siyasi bir amacım yok, Bükreş’te bir bildiri yayınlayacağım, bildirinin ardından herkesi serbest bırakıp teslim olacağım’ dedi. Uçağı kaçırmak istedi. Yakıt alıp Bükreş’e gideceğiz dendi. Yakıt alınırken zannediyorum ki bomba var mı yok mu o kontrol edildi. Sonra sakin sakin içeriye girildi” dedi.
Pilotun uçağı yakıt alma bahanesiyle indirdiğini ifade eden Erten, “Kaptanla muhatap olmak istedi. Muhatap olmazsa ‘Her yer bombayla yüklü patlatacağım’ dedi. Yakıt almak için indik. Kaptanla telefonla konuştuğunda kaptan sanırım ona ‘Yakıt alıp, gidelim’ dedi. Arka kapıdan birisi girdi. Adamın sadece gel dediğini duygum. Kafasını sallarken ensesine tokat indirip yere yatırdıklarını bilirim. Özel harekat süper” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN