L’oréal Ve Tohum Otizm Vakfı’ndan Anlamlı Gün

L’Oréal, 6 yıl önce topluma katkı sağlamak amacıyla ‘Hepimize düşen bir görev var’ diyerek her ülkede bir günü ‘Yurttaşlık Günü’ olarak belirledi. Yurttaşlık günü kapsamında, L’Oréal Türkiye gönüllüleri bu yıl Tohum Otizm Vakfı ile önemli bir çalışmaya imza attı.
Yaklaşık 300 L’Oréal Türkiye çalışanı otizmli çocuklarla bir araya gelerek çocukların yaşam alanlarını güzelleştirmek amacıyla eğitim al��nan binaların boyandığı, akan çatılarının tamir edildiği, ağaç ve çiçeklerin hayat bulduğu etkinliklerle dayanışma ruhunu bir kez daha hissettiler. Genel müdürlük ve fabrikadan 300 L’Oréal çalışanının katıldığı ve tüm gün süren aktivitenin en önemli amacı ise otizmli çocuklara destek olmaktı. Çocuklarla birlikte unutulmayacak güzellikte anılarla dolu bir gün geçiren L’Oréal çalışanları, çocukların kendileri için boyadığı T-shirtleri büyük bir mutlulukla üzerlerinde taşıdılar ve vakıf yöneticilerinden otizm hakkında bilgi aldılar.
2014 yılında 24 bin çalışanının katılımı ile 442 vakıf işbirliğinde 32 bin kişiye ulaşan L’Oréal’in Türkiye Genel Müdürü Claude Rumpler sosyal projelerle topluma katkı sunmaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Claude Rumpler, “Artık şirketlerin başarısının sadece ekonomik performansları ile değil aynı zamanda iyi bir vatandaş olma yetenekleri ile de tanımlandığına yürekten inanıyoruz. Hem kurumsal anlamda hem de markalarımızla topluma ve çevreye katkı sağlamak bizim için stratejik önceliklerimizden biri. Bu sebeple sürdürülebilirliği ve sosyal projelerimizi iş modelimizin kalbine koyduk. Bu bilinç önümüzdeki yıllarda da gerek kurum gerek markalarımızla topluma dokunan projeler geliştirmemiz için en önemli motivasyonlardan biridir. Geçmiş dönemlerde L’Oréal markalarından Kiehl’s da Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı işbirliği ile otizmli çocuklar yararına ‘1 milyon TL’ bağış toplamayı hedefleyen ‘Bir Tohum Ek’ projesini hayata geçirdi. Yardım sağlamak isteyenler ‘Tohum’ yazıp 5290’a mesaj göndererek vakfa 10 TL değerinde katkı sağlayabilir” şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN