Ümraniye’de Kurulan İftar Sofrasına 3 Bin Kişi Konuk Oldu

Ümraniye’de düzenlenen sokak iftarında binlerce vatandaş aynı sofrada buluşarak Ramazan sevincini yaşadı.
Ümraniye Belediyesi, komşuluk ilişkilerini güçlendirmek ve paylaşma kültürünü yaygınlaştırmak için başlattığı sokak iftarlarını bu yıl da sürdürüyor. Namık Kemal Mahallesi’nde düzenlenen iftarda iki mahalleden 3 bin kişi bir araya geldi. İftar programına AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ramazan’ın 5’inci gününde organize edilen iftar sofrasında binlerce vatandaşı ağırlayan Ümraniye Belediyesi, hazırlıklarını saatler öncesinden tamamladı. İftarın gerçekleşeceği sokakta trafik durduruldu ve ardından masalar kurulup sandalyeler yerleştirildi. Sonrasında yerlerini alan vatandaşlar, ezan vaktinin gelmesiyle orucunu açarak Ramazan ayının güzelliğini hep birlikte yaşadı.
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, iftar öncesi yaptığı konuşmada İslam coğrafyasında yaşanan iç karışıklıklardan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, orada yaşayan Müslümanlar için dua etti. Başkan Can, “Burada hep birlikte olmanın sevinci içerisindeyim. Programa katılanlara teşekkür ederim. Ramazan’ın bereketinden, güzelliğinden hep birlikte faydalanırız inşallah. Herkese hoş geldiniz diyorum” diye konuştu.
SOKAK İFTARINA KATILMAK İÇİN AVUSTRALYA’DAN GELDİ
Sokak iftarlarını merak ettiği için Avustralya’dan geldiğini belirten Safiye Akdeniz isimli vatandaş, “Bu güzelliği yaşamak istedim. Akrabalarımla birlikte geldik. Yaklaşık bir saattir bekliyoruz. Bu heyecanı yaşamak çok güzel. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Oralarda böyle güzellikler yaşayamıyoruz” dedi.
Sokak iftarlarını çok anlamlı bulduğunu belirten Sebahat Kart isimli vatandaş ise, “Burada olmak çok güzel. Arkadaşlarımla birlikte geldim. Bir saat oldu geleli. İftarın gelmesini bekliyoruz. Belediyemize çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN