Sosyal Market Beyoğlu’nda Yoksullara Umut Oluyor

Sosyal Market yardıma muhtaç insanların yüzlerini güldürmeye devam ediyor. Sosyal Market’ten aldığı yardımlarla geçimini sağlayan iki çocuk annesi Nazik Akgül “Sosyal Market’ten yapılan aylık yardımla ocağımda pişecek aşım oldu. Allah getirenden, verenden, vesile olandan razı olsun. Hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi.
İki yıl önce eşinden ayrılan ve iki çocukla baş başa kalan Nazik Akgül, her türlü ihtiyacını Beyoğlu Belediyesi bünyesinde kurulan Sosyal Market’ten sağlıyor. Komşularının da destek olmaya çalıştığı Nazik Akgül hem maddi hem de manevi anlamda ayakta durmaya çalışıyor. 13 yıldır Fetihtepe Meydan Sokak’ta oturan anne Nazik Akgül, “Elektriğim, suyum, kiram, iki tane de çocuğum var. Faturalarımı ödemekte, çocuklarıma bakmakta zorlanıyordum. Sosyal Market’ten yapılan aylık yardımla ocağımda pişecek aşım oldu. Allah getirenden, verenden, vesile olandan razı olsun. Hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi.
“YARDIMLAR İNSANLARA EN GÜZEL ŞEKİLDE ULAŞMAYA BAŞLADI”
27 yıldır Beyoğlu Fetihtepe Mahallesi’nde yaşayan Nazik Akgül’ün komşusu ve manevi destekçisi Meliha Güdük ise kendisinin de yıllar önce çok yokluk çektiğini hatırlatarak, “Önceleri mahallemizde açlık, sefillik içinde yaşayan çok insan vardı” diyerek şunları söyledi. “Evlerinde çocuklarının aç olduğunu, suyun içinde oynadıklarını, kışın sobalarının yanmadığını gördüm. Bunu ben de çektim ama çektiğim yıllarda yardım alma gibi bir şansım yoktu. Şimdi maddi durumu kötü aile gördüğümde bizzat Sosyal Market’e yönlendiriyorum. Gidip kendi eksiklerini kendi istedikleri şekilde alışverişlerini yapabiliyor, ocaklarına bir şey koyabiliyor, sobalarını yakabiliyorlar. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu’na geldikten sonra bu yardımlar insanlara en insani şekilde ulaşmaya başladı. Bu yüzden çok mutluyum” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN