Üsküdarlılar Sahurda Buluştu

Sahur programında vatandaşlarla biraraya gelen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Koşarak gelip bu sahur sofralarını şenlendirdiğiniz gibi Allah sizin de hanelerini ve sofralarınızı şenlendirsin” dedi.
Ramazan Üsküdar’da bütün coşkusuyla yaşanmaya devam ederken, Cuma ve Cumartesi geceleri Şemsipaşa Meydanı’nda kurulan gönül sofralarında çoluk çocuk binlerce Üsküdarlı sahurda buluşuyor.
Üsküdar Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen sahur programına Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in yanı sıra Üsküdar İlçe Kaymakamı Mustafa Güler ve binlerce Üsküdarlı katıldı. Başkan Türkmen konuşmasında ‘Üsküdar’da sabah oldu’ sözüne atıfta bulunarak ‘Üsküdar’da sahur oldu’ diyerek sofraları boş bırakmadıkları için konuklara teşekkürlerini iletti.
Başkan Türkmen sahur alanında sofraları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet ederken kimisinin çayını kendi elleriyle doldurdu. Özellikle çocuklar ve gençlerle yakından ilgilenen Başkan Hilmi Türkmen onlarla birlikte bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
“ÜSKÜDAR’DA RAMAZAN BİR BAŞKA YAŞANIYOR”
Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Kabe toprağı Üsküdar’da Ramazan’ı yaşamanın çok güzel olduğunu belirterek, “Böylesine güzel sahur programları yaptıkları için Başkan Hilmi Türkmen ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Üsküdar’da Ramazan bir başka yaşanıyor. Günde 30 binin üzerinde vatandaşımıza iftarlık ikramlarında bulunuyor. Bu huzur ve güven ortamını korumak adına hepimize görevler düşüyor. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmenin ne kadar önemli olduğunu görmek için ülkemizin çevresinde yaşanılanlara bakmak yeterli diye düşünüyorum” dedi.
“RAMAZAN’IN SUNDUĞU FIRSATLARI İYİ DEĞERLENDİRELİM”
Ramazan ayı geldiği zaman cennet kapılarının açıldığını hatırlatan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bilindiği gibi Ramazan’ın başı rahmet ortası mağfiret sonu ise cehennemden kurtuluştur. İşte bu mübarek ayın sunduğu fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek için sahurlar olsun, iftarlar olsun, teravihler olsun hiç aksatmadan görevlerimizi yerine getirmeliyiz. Koşarak gelip bu sahur sofralarını şenlendirdiğiniz gibi Allah sizin de hanelerini ve sofralarınızı şenlendirsin. Bu güzel Üsküdar sabahında bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Başkan Türkmen, Ramazan’ın her anıyla değerlendirilmesi gereken kutlu bir ay olduğunu söyleyerek, “Ne güzel bir ülkemiz ne güzel bir İstanbul’umuz ve ne güzel bir Üsküdar’ımız var. İşte bu güzel ilçede Ramazan’ı yaşamak ayrı bir güzellik ayrı bir zenginlik. Bunun kıymetini bilmemiz lazım. Sadece Üsküdar’dan değil diğer ilçelerden gelen dostlarımız var. Hatta yabancı ülkelerden gelen ziyaretçilerimiz var. Dillere destan olmuş söz var ya hani ‘Üsküdar’da sabah oldu’ diye. Bizde buradan diyoruz ki ‘Üsküdar’da sahur oldu’ hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Sahurunuz kabul olsun” dedi.
İlahiler eşliğinde başlayan, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden program, sahur yemeği ile beraber dualar eşliğinde sona erdi.
BİZE ULAŞIN