İstanbul İtfaiyesi, Dünya Polis Ve İtfaiye Oyunlarına Katılıyor

İstanbul İtfaiyesi, dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan ’16. Polis ve İtfaiye Oyunları’nda boy gösteriyor. ABD’de düzenlenen oyunlarda Türkiye’yi temsil eden İstanbul İtfaiyesi, 15 itfaiyeci ile 20 dalda madalya için yarışıyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) düzenlenen 16. Dünya Polis ve İtfaiye Oyunları 2015 (World Police & Fire Games 2015) yarışlarında Türkiye’yi temsil ediyor. Dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan oyunlara, 60 ülkeden 12 bin polis ve itfaiyeci katılıyor. Virginia Eyaleti’ne bağlı Fairfax şehrinde ve Washington şehrinde düzenlenen yarışmalarda, İstanbul İtfaiyesi’nden 15 itfaiyeci 20 dalda madalya mücadelesi veriyor.
Türkiye’yi temsil edecek 15 kişilik İstanbul İtfaiyesi ekibi şu isimlerden oluşuyor: "Ali Osman Aygun, Kerim Aslan, Ramazan Alpul, Şükrü Akyıldız, Yasin Bilmez, Suleyman Habib Katmer, Ramazan Parlak. Recep Serdar, İsmail Uysal, Alper Ateş, Erman Kendibaşına, Kerim Seis, Ahmet Memiş, İlhan Ünlü, Nurettin Ünal."
İSTANBUL İTFAİYESİNİN YARIŞACAĞI SPOR BRANŞLARI
Voleybol, Güreş, Ultimate Firefighter (En Sıkı İtfaiyeci), Vücut Geliştirme, Yüzme, Judo, Bench Press, Muster, 100 M Koşu, 200 M Koşu, 400 M Koşu, 800 M Koşu, 5000 M Koşu, 10000 M Koşu, Disk Atma, Gülle, Cirit Atma, Sırıkla Yüksek Atlama, Masa Tenisi, Uzun Atlama.
BİZE ULAŞIN