’Profesyonel Futbolculardan Emekli Ağabeylerine Vefa’ İşbirliği

Türkiye Futbol Vakfı ve Türk Böbrek Vakfı, emekli ve ihtiyaç sahibi futbolcu ile ailelerinin desteklenmesi için bir araya geliyor.
Bahçelievler’de bulunan Böbrek Vakfı’nda ‘Genç profesyonel futbolculardan, emekli futbolcu ağabeylerine vefa’ sloganıyla gerçekleştirilen işbirliğine Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, Türkiye Futbol Vakfı Başkanı Candemir Berkman, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve emekli futbolcular katıldı. Toplantıda konuşan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, “Elimizden geldiği kadar sosyal sorumluluk projelerinde olmaya çalışıyoruz. Türk Futbol Vakfı kapsama alanının karşılığını daha fazla vermeli. Bu beraberliğin iki tarafa da güç kazandıracağı düşüncesindeyim. Birçok vakıf var. Bu dernekler veya vakıflar daha büyük icraatlar yapmalı. Belirli bir standardı bulmalı. Buradan çıkınca iş bitmemeli. Muhakkak empati yapılmalı. Bu iki vakıf kocaman işler yapmalıdır. İki vakfın da emeklerine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Obeziteye de dikkat çeken Terim, “Son yılların en tehlikeli hastalığı olmaya başladı. Ülkemizde başlamadı ve sıçramış durumda. Beni sevindiren şey; sokakların, ormanların spor yapan insanlarla dolu olması. Vücudunuzda istemediğiniz 10 kilo sizle birlikte devam ediyor. Dikkat etmenizi öneriyorum” diye konuştu.
“PROFESYONEL FUTBOLCULARDAN EMEKLİ AĞABEYLERİNE VEFA”
Türkiye Futbol Vakfı Başkanı Candemir Berkman ise eski jenerasyonun yaşadığı ekonomik zorluklara yardımcı olmak için yola çıktıklarını dile getirerek, "20 yıldır kurulduğu amaçlar doğrultusunda gururla faaliyetini sürdüren Türkiye Futbol Vakfı olarak gönül işbirliği kurmuş olduğumuz Türk Böbrek Vakfı ile birlikte önemli bir sosyal sorumluluk projesinin içerisinde olmaktan büyük mutluluk duymaktayız. ‘Genç profesyonel futbolculardan, emekli futbolcu ağabeylerine vefa’ sloganıyla gerçekleştirdiğimiz bu işbirliğinde desteğe ihtiyacı olan emekli futbolcular ve aileleri için bir mutluluk, bir umut ışığı olmaktan gurur duyacağız” şeklinde konuştu.
Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk de, “Elimizden geldiği kadar futbol vakfıyla işbirliği yapıyoruz. Futbol dünyasına eriştikten sonra çok ciddi katkı aldık. Bağışlanan her organ kurtarılan bir hayattır” ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN