15 Bin Büyükçekmeceli İftar Sofrasından Buluştu

Büyükçekmece Belediyesi geleneksel hale getirdiği halk iftarında, 15 bin vatandaşı aynı sofrada buluşturdu.
Büyükçekmece Belediyesi tarafından kurulan dev iftar sofrasında, 15 bin vatandaş aynı sofrada buluştu. TÜYAP Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen iftar programına CHP Milletvekili Bihlun Tamaylıgil, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve çok sayıda vatandaş katıldı.
BİNLERCE BÜYÜKÇEKMECELİ, RAMAZAN SEVİNCİNİ BİRLİKTE YAŞADI
Binlerce vatandaş için kurulan iftar sofrasının hazırlıkları saatler öncesinden tamamlandı. İftar programına katılmak isteyen vatandaşlar için özel olarak araçlar tahsis edildi. Dakikalar öncesinden masalarda yerlerini alan vatandaşlar ezan vaktinin gelmesiyle birlikte dualarla oruçlarını açtı. Vatandaşlar bir yandan iftar yaparken diğer yandan Altın Kızlar müzik gurubu Büyükçekmeceliler için sanat müziği eserlerini seslendirdi.
ÖNEMLİ OLAN BİR YUDUM SUYU BİRLİKTE İÇMEK
Ramazan ayının paylaşma ayı olduğuna vurgu yapan Başkan Hasan Akgün, “Yemeğin çeşidi ne olursa olsun önemli olan burada bir yudum suyu birlikte içmektir. Her yıl mahalle iftarlarımızın yanı sıra burada TÜYAP Kongre Merkezi’nde bu muhteşem manzarayı birlikte yaşıyoruz. Katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Ramazan ayında güney sınırımızda oluk oluk kan akıyor. Orada ezilen kadın çocuk ihtiyar kim varsa onların kurtuluşuna vesile olmasını diliyorum bu mübarek ayın” ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN